Serbia tahab katta oma taevast kahe S-300 divisjoniga

Serbiale oleks oluline omada kaht seniitraketisüsteemi S-300 divisjoni ja üht polgujuhtimispunkti, lausus Serbia valitsuse juht Aleksandr Vutšitš. Tema sõnul kaalutakse tarnijatest Venemaad ja Valgevenet.

Serbia vajab kaht seniitraketisüsteemi S-300 divisjoni ja üht polgujuhtimispunkti, nende soetamist arutatakse Venemaa ja Valgevenega. RIA Novosti avaldatud informatsiooni järgi teatas sellest riigi peaminister Aleksandr Vutšitš ajakirjanikele pühapäeval. Valitsuse juhi sõnul rääkis ta sellest VFi presidendi Vladimir Putini ja Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenkoga isiklikult.

“S-300 puhul pole kokkulepet. Ma mainisin seda läbirääkimistel president Putiniga ning me rääkisime sellest. Rääkisin sellest ka president Lukašenkoga,“ ütles Vutšitš.

Jaanuaris 2017 rääkis Serbia kaitseminister Zoran Džordževitš, et plaanitakse korraldada S-300 teemal läbirääkimisi Valgevenega. Mis puutub Venemaaga läbirääkimistesse sel teemal, siis ametlikku informatsiooni ei ole olnud. Vutšitš viibis visiidiga Minskis viimati tänavu 26.–27. jaanuaril,  aga Moskvas – 27. märtsil.

„Meil pole selles küsimuses mingeid kokkuleppeid. Aga meie jaoks oleks oluline omada kaht divisjoni ja üht polgujuhtimispunkti. See oleks meie jaoks lahendus mitmeks järgnevaks aastaks,“ märkis Vutšitš.

Vastates palvele kommenteerida Horvaatia meedia materjale selle kohta, et Venemaa olevat müünud 90ndatel S-300 Horvaatiale, ütles Vutšitš, et tal pole selliseid andmeid ning rõhutas, et Venemaa lükkas need teated ametlikult ümber.

„Meil pole informatsiooni, et Horvaatial on S-300. Üldiselt ei ole võimalik seda varjata, see pole nõel,“ teatas peaminister. Ning lisas samuti, et ei soovi sekkuda sellesse, kes kellega kauples.

RUS: Сербия хочет прикрыть своё небо двумя дивизионами С-300