Sputnik Eesti käivitas võidupäevaks aktsiooni #ОднаНаВсех

Aktsiooni partneriks on telekanal NTV ja sotsiaalvõrgustik «Одноклассники»

Teabeagentuur ja raadio Sputnik Eesti käivitab Suures Isamaasõjas saavutatud võidu künnisel koostöös telekanaliga NTV ja sotsiaalvõrgustikuga «Одноклассники» (ОК) SRÜ ja Balti riikides suure aktsiooni #ОднаНаВсех (e.k. "kõigile ühine" – väljend pärineb nõukogude kultusfilmis "Valgevene vaksal" esitatud heroilisest laulust). Võrgustiku kasutajate saadetud parimad videod avaldatakse agentuuri Sputnik SRÜ ja Balti riikide uudisportaalides ning need pääsevad NTV eetrisse.

Sputnik kaasab käivitatud aktsiooni raames videoprojekti SRÜ ja Balti riikide Suure Isamaasõja veterane, koorikollektiive, tuntud muusikuid ja portaali Sputnik toimetusi. Projektis osalejad esitavad legendaarse laulu. Võidupäeval, 9. mail edastatakse Sputnik Armeenia, Valgevene, Moldova ja Kõrgõzstani võrgulehtedel otseülekanded pidulikelt üritustelt. 

Sotsiaalvõrgustiku «Одноклассники» (ok.ru) rakenduse OK Live kasutajad saavad võimaluse rääkida sellest, kuidas nad tähistavad võidupäeva oma kodumaal postitades teate hashtagiga  #ОднаНаВсех. Parimad postitused pääsevad NTV eetrisse.

Projekt viiakse läbi Venemaal ja Euraasia ruumis koostöös telekanaliga NTV ja sotsiaalvõrgustikuga "Odnoklassniki". Projekti eesmärgiks on jäädvustada mälestus Suurest Isamaasõjast osavõtnud sõjameeste kangelastegudest ja näidata põlvkondade järjepidevust. Esimesed #ОднаНаВсех postitused antakse eetrisse 9. mail. Nendest ühe kangelasteks on NTV ja Sputnik rahvusvahelisest laulukonkursist "Oled super!" osavõtjad. Venemaa, Aserbaidžaani, Armeenia, Ukraina, Eesti ja Valgevene andekad laululapsed esitavad paljudele armsaks saanud laulu.

Sputnik Eesti alustas tööd 2016. aasta veebruaris ja kuulub siinsete ühiskondlik-poliitiliste võrguväljaannete esiviisikusse. Sputnik Eesti on rahvusvahelise teabeagentuuri ja raadio Sputnik, mille multimeedia teabeesinduse asuvad kümnetes riikides, allüksus. Sputnik haldab võrgulehti, mis ilmuvad rohkem kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

NTV (vene keeles — НТВ) on Venemaa suurim üleriigilise levikuga eratelekanal. Alates eetrissetulekust 1993. aastal on NTV püsinud stabiilselt kodumaise telemaastiku esikolmikus. NTV saateid edastatakse kõikides Venemaa Föderatsiooni subjektides ja selle levi katab 99,2% elanikkonnast. Väljaspool Venemaad elavate venekeelsetele vaatajatele lähivälismaal, Euroopas, Lähis-Idas, samuti Põhja-Ameerikas ja Austraalias, toodab NTV kaht rahvusvahelist versiooni: NTV-Mir (v.k. НТВ-Мир) ja NTV-Ameerika (v.k. НТВ-Америка).

NTV loomisest peale arendab telekanal edukalt kõiki peamisi teležanreid. Kanali programmidest on traditsiooniliselt suur osa uurival ajakirjandusel, diskussioonidel ühiskonnas olulistel teemadel, ennekõike aga uudistel ja nende analüüsidel, mis on NTV programmi aluseks. NTV kollektiivi professionaalsus on tuntud nii Venemaal, kui ka kogu maailmas. NTV reportereid, vaatlejaid ja saatejuhte on igal aastal tunnustatud kõrgete valitsuse ja ajakirjanike kogukonna autasudega. Meelelahutuslikke projekte: kodumaiseid põnevussarju ja filme, ühiskondlikke ja meelelahutuslikke programme ning telemänge on korduvalt hinnatud autoriteetsete preemiate vääriliseks.

Одноклассники (Odnoklassniki — e.k. klassikaaslased) on venekeelses internetis enamkülastatud (comScore,  2016. aasta detsembri andmetel) võrgustik. OK enda andmetel külastatakse võrgustikku umbes 350 miljonit korda ööpäevas. OK-s on kättesaadav nii UGC (inglisekeelne slängilühend sõnadest "User Generated Content" – tähendab võrgustiku kasutaja omaloomingu postitust), kui ka autoriõigusega kaitstud teosed – filmid, seriaalid, TV-saated ja blogijate videod. Lisaks sellele edastatakse OK-s reaalajas enamikku Venemaa telekanaleid ja on-line ülekandeid olulistest siseriiklikest ja rahvusvahelistest sündmustest, 9. mai võiduparaadist ja Vladimir Putini pressikonverentsist kuni Nobeli preemiate kätteandmise ja moedemonstratsioonideni.

Odnoklassniki käivitas septembris 2016 tasuta rakenduse «ОК Live для медиа» (e.k. OK Live meediale), mis võimaldab uudisväljaannete ja telekanalite toimetajatel leida oma materjalidega haakuvaid võrgustikukasutajate postitusi. Süsteem töötab OK Live – Odnoklassniki eraldi mobiilirakenduse baasil, mis on loodud videoülekannete tegemiseks reaalajas.

RUS: Sputnik Эстония запустил ко Дню Победы акцию #ОднаНаВсех