Belobrovtsev: Tahe kaasata kogu elanikkonda riigi kaitsmiseks annab märku, et riigis on sõjaline oht, mida tegelikult ei ole

Esmaspäeval algas kaitseministeeriumi kampaania „Naised vormi!“, millega kutsutakse üles naisi ajateenistust läbima. Kampaania raames tutvustatakse koolides, sotsiaalmeedias ning välimeedia kaudu noortele naistele võimalusi ja tingimusi ajateenistuse läbimiseks.

Kaitseminister Margus Tsahkna ütles selle kohta: „Riigikaitse on universaalne ja usun, et tahe Eestit kaitsta ei ole naistes ja meestes erinev. Kõikidel ühiskonnaliikmetel on põhjust anda väga oluline panus rahu- ja julgeoleku tagamisse.“ Kaitseminister Margus Tsahkna sõnul põhineb Eesti kaitse peremudelil, kuhu on kaasatud mehed ja naised, poisid ja tüdrukud, vanaisad ja vanaemad.

Aga kuidas teie suhtute naiste ajateenistusse ja kas saab seda teie meelest kunagi ka naiste jaoks kohustuslikuks muuta?

Vadim Belobrovtsev, Kristiine linnaosa vanem:

— Kohustuslik ajateenistus naiste seas, ei ole vahet mis riigis, kas on see Eesti või mingi muu riik, on minu meelest ebaõige. Ma ei arva, et naine peab läbima kohustusliku ajateenistuse kaitseväes, see on esimene, mida ma sooviks öelda. Teiseks, kaitseministeeriumi tahe kaasata riigi kaitsmiseks kogu elanikkonda, annab märku, et riigis on mingi sõjaline olukord, mida meil tegelikult ei ole ja ma loodan, et kunagi midagi sellist ei juhtu.

Seepärast meenutab see mulle uut etappi militaarses hüsteerias, mis aeg-ajalt millegipärast meie riigis parempoolsete poliitikute abil avaldub. Seepärast ei imesta ma üldse, et sellised mõtted tulevad just Margus Tsahkna suust, kuna ta on IRL partei esindaja.

Aga muidugi, kui mingi õrnema soo esindaja ise soovib ajateenistuse läbida, siis see on tema otsus, millest tõesti tuleb lugu pidada. Kuid ikkagi tuleks naiste jaoks kaitseväeteenistuse läbimiseks luua eritingimused ja kindlasti peab see olema vabatahtlik. Mis aga puudutab kohustuslikku ajateenistust naiste seas, siis see on minu meelest liiast.

RUS: Вадим Белобровцев: вводить в Эстонии обязательную воинскую повинность для женщин — это уже перебор