Krimmi võimud kutsusid Džamalat külastama poolsaart talle sobival ajal

Сусана Джамаладинова (Джамала)

Krimmi võimud kutsusid Džamalat külastama poolsaart ükskõik millisel talle sobival ajal. Lauljanna sai kutse vastuseks avaldusele selle kohta, et tal olevat keelatud ilmuda poolsaarele isegi haige vanaisa külastamiseks.

Eurovisiooni 2016 võitja Susanna Džamaladinova (Džamala) lausus pressikonverentsil Kiievis, et soovib esineda Krimmis, aga ei saa sõita sinna isegi selleks, et külastada haiget vanaisa. Tema sõnul takistavad visiiti Venemaa võimud.

Simferoopolis omakorda öeldakse, et sellistel Džamala väidetel pole reaalsusega midagi ühist. Krimmi Rahvastevaheliste Suhete Riigikomitee pea Zaur Smirnovi sõnul ei ole ilmas olemas lauljannale mingeid piiranguid poolsaare külastamiseks.

RIA Novosti’ile antud kommentaaris rõhutas Smirnov, et Džamala „võib rahulikult piiri ületada“. Aga tema sõnul artist „teeb sellest olukorrast mingi poliitilise intriigi, esitades informatsiooni sellisel kujul, et talle on kehtestatud mingid Krimmis viibimise piirangud“.

„See absoluutselt ei ole nii. Kui tal on selline soov, siis ta võib seda rahulikult teha ja kohtuda sugulaste ja lähedastega,“ märkis Smirnov.

„Pole mingeid juriidilisi küsimusi tema Krimmis viibimise osas. Kui ta tahab sõita eravisiidile, palun, selleks pole mingeid takistusi,“ lisas ta.

Informatsiooni selle kohta, et Džamaladinovale ei ole mingeid takistusi Krimmi külastamiseks, kinnitas ka Krimmi Vabariigi valitsuse esimehe asetäitja Georgi Muradov. Lisaks sellele teatas ta ajakirjanikele neljapäeval, et Džamala aadressile saadetakse tema allkirjastatud kutse sõita regiooni ükskõik millisel talle sobival ajal.

Samuti märkis ta, et kutsus Džamalat saama osalejaks ümarlaual „Krimmi Vabariigi krimmi-tatari rahvuskultuurautonoomia ja välismaiste kaasmaalaste koostöö“ teemal, mis toimub Simferoopolis 17. mail, vahetult enne krimmi-tatarlaste 1944. aasta väljasaatmise aastapäeva. Muradov väitis, et regiooni võimud on valmis võtma enda peale kõik lauljanna majutus- ja sõidukulud.

„Me rõhutame veelkord, et need on kaks kutset – mistahes sobivaks ajaks ja konkreetseks kuupäevaks. Meie poolt pole mingeid takistusi, avatud südamega kutsume külastama sugulasi ja lähedasi,“ võttis asja kokku Krimmi valitsuse esimehe asetäitja.

RUS: Власти Крыма пригласили Джамалу посетить полуостров в любое удобное время