Venemaal luuakse spetsiaalne organisatsioon robotite õiguste eest võitlemiseks

Ülevenemaine mittetulundusorganisatsioon „Robotite õigus“ läbib registreerimist Venemaa Föderatsiooni justiitsministeeriumis. Selle eesmärk on eemaldada seadusandlikud barjäärid, mis pidurdavad kõrgtehnoloogiliste toodete loomist ja turule viimist.

Venemaa ärisektor on valmis arendama seadusandlust robotite kohta – küberkoodeksit, mis viib tehisintellekti õigusvaldkonda ja lähendab tulevikutehnika tekkimist riigis. Sellest teatas kolmapäeval telekanal RT.

HEADS Consulting õiguskompanii tegevjuhi Nikita Kulikovi sõnul ei sisalda tänapäeva Venemaa seadusandlus sätteid robotite ja tehisintellekti kohta, seepärast puutuvad kõrgtehnoloogiliste toodete arendajad kokku suurte raskustega.

„Hiljuti käisime Skolkovos ning meile räägiti, millise vaevaga nad iseendale korraldasid väikese katsevälja autopiloodiga autode jaoks. Nad pidid koguma palju kooskõlastusi ja allkirju peaaegu 1,5 aasta jooksul, et ümbritseda omal maal aiaga krunt, kus hakatakse autosid katsetama. Ning lisaks oli üheks tingimuseks, et autos peab istuma inimene. Sest liikluseeskiri ei luba muud – et autod liiguks ise,“ seletas Kulikov.

Tema sõnul loob HEADS Consulting küberkoodeksi kallal töötamiseks ülevenemaise mittetulundusorganisatsiooni „Robotite õigus“. Hetkel läbib organisatsioon registreerimist VFi Justiitsministeeriumis.

RUS: Для борьбы за права роботов в России создаётся специальная организация