Klubis Impressum toimub tänapäeva fotoajakirjandusele pühendatud kohtumine

Klubi Impressum maikuu kohtumine on pühendatud tänapäeva fotograafiale. Esinevad Radio Rossija populaarse saate „Takoi vot fokus“ saatejuht Aleksandr Nefedov ja üks Venemaa parimaid fotoreportereid, rahvusvahelise konkursi World Press Photo 2016 esimese preemia laureaat (spordi kategooria) Vladimir Pesnja.

Klubi Impressum kutsus Moskvast Tallinna külla kaks tänapäeva fotograafia asjatundjat, et nad räägiksid, kuidas luuakse tõelisi fotošedöövreid, ning ühtlasi näitaksid, millisena näevad oma maad auväärsed vene fotomeistrid. 

Klubis esinevad ajakirjanik, meediaprodutsent ja Radio Rossija populaarse saate „Takoi vot fokus“ saatejuht Aleksandr Nefedov ja üks Venemaa parimaid fotoreportereid, rahvusvahelise konkursi World Press Photo 2016 (spordi kategooria) esimese preemia laureaat Vladimir Pesnja. Avaliku kohtumise teema on „Venemaa fotokaamera fookuses“.

Klubi Impressum külalised kuuluvad nende ajakirjanike hulka, kes püüdlevad elu tunnetamise poole ja räägivad massiteabevahendites oma avastustest võimalikult täpselt ning tõetruult. Nende huvidering on harukordselt lai. Näiteks on Aleksandr Nefedov osalenud produtsendina paljude teletsüklite nagu „Meie trofeefilmid“, „Meie nooruse filmid“ (telekanal TVC), „Absoluutne kuulmine“ ja „Kunstlik valik“ (kanal Kultura) loomisel ning olnud 20 programmi „Kohus tuleb“ (NTV) stsenaariumi autor ja veel paljude meediaprojektide kaasautor

Maailmakuulus fotoreporter Vladimir Pesnja leiab aega heategevusliku programmi „Lootuse rong“ vabatahtlikuna ringi sõita mööda Venemaad. See programm loodi selleks, et lastekodude lapsed leiaksid oma pered. Kahtlemata jutustab ta sellest Tallinna kohtumisel. Ka pajatab ta oma tööst fototsükliga „Hoki Vetlugas“, mis sai World Press Photo 2016 esimese preemia. Väärib märkimist, et selle tsükli aluseks on fotoseeria Venemaa Nižegorodski oblasti väikse Vetluga linna ja selle naaberkülade hokiharrastajatest.

 Fotograafia on tänapäeval üks ausamaid ajakirjandusžanre. See võimaldab heita pilgu ühtedele või teistele maailmasündmustele neis osalenud inimeste nägude kaudu. Mitte miski ei fikseeri inimlikku valu ja rõõmu, inspiratsiooni ja meeleheidet, pinget ja rahu nii täpselt kui hästi tehtud foto. Küsimus on selles, kuidas õppida meisterlikult pildistama, et ülesvõtted saaksid ajaloo varaks, mitte sõprade järjekordseks laikimise objektiks. Klubi Impressum külalised lubasid maikuu kohtumisel ka selle teema jutuks võtta.

Avalik kohtumine Aleksandr Nefedovi ja Vladimir Pesnjaga toimub 29. mail 2017 hotelli Euroopa konverentsisaalis (Paadi 5, Tallinna reisisadama piirkond, NORDE CENTRUMi kõrval). Algus on kell 18.00. Oodatud on ajakirjanikud, fotoreporterid, teletöötajad ja kõik need, kes tegelevad innustunult fotograafiaga ning püüavad saada selle ala meistriks. 

Sissepääs on vaba, kuid enne tuleb kindlasti registreeruda klubi Impressum veebilehel http://www.impressum-club.eu. Osavõtuavaldusi võetakse vastu ka elektronposti teel: info@impressum-club.eu

Küsimusi saab külalisele esitada klubi Impressum leheküljel.

RUS: Знатоки из Москвы представят таллинцам Россию в фокусе фотокамеры