tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Soome noored: vene keele valdamine on suur eelis

Soome gümnaasiumi Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu lõpetajad usuvad, et vene keel aitab neid tööotsinguil. Selles õppeasutuses õpivad enam kui 200 soome last vene keelt lapse-east saadik.

Lisaks venekeelsete õpilastele õpivad gümnaasiumis Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu (Soomes Helsingis) vene keelt lapse-east saadik ka enam kui 200 soomlast, teatas YLE. Hulk lõpetajaid on viimast korda kooli minemas. Peale pikka õpikute taga veedetud talve saavad gümnaasiumilõpetajad viimaks kergemalt hingata ja panna pähe teenitud valged teklid.

“Sel aastal väärtustan seda teklit oluliselt rohkem, sest tean, millised pingutused on selle saamise taga,“ räägib SYKi vilistlane Elina Liukkonen.

Õpingud on läbi – on aeg tähistada!

“Me kutsume koju külalisi ning pakume neile torti ja vahuveini. Peamiselt tulevad peresõbrad. Tuleb meeldiv kevadine pidu,“ jutustab Elina.

Kamilla Šamurzajeval on Soomes vähe sugulasi, mistõttu saab ta kokku üksnes kõige lähedasematega: „Pidu küll tuleb, ent mõistagi mitte sama suur kui soome noortel,“ räägib Kamilla.

Hulk noori on edaspidiseks juba plaanid teinud ja esitanud avaldused mitmesse ülikooli saamiseks. Elina Liukkonen tahaks töötada juristina mõnes firmas, mis pakub teenuseid nii Soome kui Vene ettevõtetele.

Kamilla Šamurzajeva ei ole veel oma plaanide osas lõplikku otsust langetanud. „Võimalik, et minust saab lastepsühholoog, või valin hoopis midagi matemaatikaga seotut,“ sõnab ta.

Vene keele valdamine on suur trump tulevikus tehtava karjääri kontekstis, arvab gümnaasiumilõpetaja Siina Anttonen. Tüdruku eesmärgiks on õppida vene keel ära väga heal tasemel. „Tahaks minna vahetustudengina Venemaale, või lausa õppida seal pikemalt. Ma pole veel otsustanud. Mis on vene keele juures kõige raskem? Grammatika,“ arvab ta.

Viimasel koolipäeval on parim hetk küsida lõpetajatelt, millised olid nende jaoks kolm gümnaasiumi‑aastat?

„Väga lõbusad,“ tunnistab Elina Liukkonen. „Ma sain palju teada mitte üksnes konkreetselt õpitavate ainete kohta, vaid ka elu kohta üldiselt. Sain endale häid sõpru. Meil oli lõbus ja see aeg oli tähtis. Soovitan kõigile.“

RUS: Финская молодёжь: знание русского языка — большой козырь

Загрузка...

Сюжеты