tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Meeldetuletus Euroopa ettevõtjatele Lätis: ettevaatust — keeleinspektsioon!

Läti keeleinspektsioon (ametliku nimega Läti Riigikeele Keskus) trahvis Gelato Italia kohviku Itaalia ärimehest omanikku riigikeele oskuse puudumise eest.

Läti Riigikeele Keskus trahvis Riias Grēcinieku tänaval asuva Gelato kohviku omanikku, kuna too ei valda läti keelt, teatab internetiportaal BaltNews.lv viitega ettevõtja Facebooki-postitusele.

„Läti Riigikeele Keskuse esindaja külastas Gelato Italiat kaks päeva tagasi,“ kirjutab ärimees.

„Mind trahviti selle eest, et ma ei räägi läti keelt. Kõik minu töötajad räägivad läti keelt. Ent mina paraku ei räägi. Töötan iga päev 12 tundi ja enamgi, kõik seitse päeva nädalas – mul lihtsalt ei ole aega kursustel käimiseks… Asutasin SIA (piiratud vastutusega äriühing – BaltNews.ee). Avasin pangakonto. Ma asutasin oma esimese jäätisekohviku „tühjalt kohalt“. Töötan üksnes Läti spetsialistidega. Maksan makse. Minu töötajad saavad head palka. Investeerisin oma (itaalia) raha sellesse riiki, aga minust tehti kurjategija.“

„On see siis hea viis välismaalt investorite kaasamiseks?“ ironiseerib kohviku omanik kurvalt. 

Kehtiva õiguse kohaselt on trahv läti keele ametialaste kohustuste täitmiseks vajalikus mahus mittekasutamise eest vahemikus 35 kuni 280 eurot. Amnesty International on kuulutanud Balti riikide keeleinspektsioonid „repressiivorganiteks, mis takistavad inimõiguste edendamist“.

RUS: Напоминание европейскому бизнесу в Латвии: осторожно — языковая инспекция!

Загрузка...