tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Тоомас Витсут (Toomas Vitsut)
© YouTube

Toomas Vitsut: mida tähendab Vabaerakonna meelest venemeelsus?

Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut sõnas Vabaerakonna eilse avalduse peale, et võib-olla peab Vabaerakond venemeelsuseks kõigi ühiskonnagruppide eest seismist.

Vitsut sõnas, et süüdistused Kremli-meelsuses on vananenud Keskerakonnaga hirmutamise nipp, millel hakkab aur otsa saama. 

„Keskerakond juhib peaministrierakonnana riiki, mis juba homme on Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja. Oleme pühendunud Euroopa Liidu ja NATO liige. Paraku teevad senisele välispoliitilisele suunale karuteene opositsioonierakondade jätkuvalt mõtlematu sõnademäng venemeelsuse ja Kremliga, mis sisepoliitiliste punktide nimel ohverdab meie riigi usaldatavust piiri taga,“ ütles komisjoni esimees.

Ta lisas, et opositsioonile on süüdistuseks nii-öelda ainest andnud nii Eesti Vabariik 100 tähistamine Peterburis kui ka Moskvas logistikamessil osalemine, kus alati kohal näiteks meie naabrid Lätist ja Soomest, aga ka Saksamaalt ja mujaltki. 

„Sellistele põhjustele või külmutatud paberile tuginedes, on jutud mingisugusest venemeelsusest täiesti arusaamatud ning mõjuvad pigem halva naljana,“ tõdes Vitsut. See aga, kes erakonda kuulub või mitte, on erakonna siseasi ning seda kellelgi teisel dikteerida ei lubata. „Keskerakond ei tuleks seadma Vabaerakonnale tingimust, et neil võiks näiteks viimaks konkreetne maailmavaade tekkida, et riigijuhtimises osaleda,“ ütles Vitsut.

Ta sõnas, et paraku on Vabaerakond läinud Reformierakonna tuules, püüdes vastanduda Keskerakonnaga ning erakonna eesmärkidega ühendada eri kogukondi Eestis. 

„Keskerakond on erakond, mille pea 15000 eri rahvusest liiget tahavad tugevat, edukat ja inimesi hoidvat riiki. Seda saab koostöö, mitte vastandumise ja konfliktide otsimisega,“ leidis Vitsut.

RUS: В Центристской партии Эстонии ответили на обвинения в «пророссийскости»

Загрузка...

Сюжеты