tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Krimmi veinitegijad lisavad oma kollektsiooni «Krimmi silla» ainulaadset maitset

Krimmi sillale pühendatud vein tuleb nii kõrgekvaliteediline, et selle väike osa plaanitakse panna laagerdamiseks Massandra kuulsasse kollektsiooni.

Venemaa kuulsas veinitootmise ettevõttes Massandra viidi läbi selle veini avatud ümbervillimine, mis asetati laagerdamiseks tünnidesse poolsaare ajaloo kõige grandioossema ehituse – Krimmi silla ehituse – auks. Sellest teatas meediale antud kommentaaris ettevõtte peadirektor Janina Pavlenko. Ta meenutas, et Massandra pani herese ja „Punakivi valge muskaadi“ tünnidesse laagerdama silla ehituse auks.

„Ei ole juhuslik, et tol ajal, kaks aastat tagasi, me panime tünnidesse just need kaks veini marki. „Heres“ sümboliseerib Krimmi kindlust ja pikaajalisust, sealjuures peab see olema sama suurepärane nagu meie ülikuulus „Punakivi valge muskaat,“ räägib Pavlenko. „Heres juba läbis kujunemise etapi herese pärmi kile all ning nüüd küpseb edasi tünnides. Aga „Punakivi valge muskaadile“ viisime läbi avatud ümbervillimise. Need on väga tähtsad tegevused, sest selle protsessi ajal rikastub vein hapnikuga.“

Nagu rääkis Massandra insener-tehnoloog Andrei Semjakin, villitakse vein tammetünnist erimahutisse ümber erivooliku abil. Teise vooliku kaudu tagastatakse see puhtasse ettevalmistatud tünni.

„Iga vein on projekt, nagu ka meie ehituse – grandioosse silla ehituse – projekt. Algselt oli see kerge vein, õhuke, viinamarjaline, aga nüüd sai see vein juba mõned tsitroni noodid, mis on omased „Punakivi valgele muskaadile“. Sel etapil on vein juba fantastiline. Ent meie silla ehitamise lõpuks on see uskumatu vein, valmivad selged tsitroni noodid, sellest saab suurepärane muskaat, mida armastatakse kogu maailmas,“ rääkis tema.

Tehas on veendunud, et silla ehitusele pühendatud vein saab olema niivõrd kõrgekvaliteediline, et väike osa sellest plaanitakse panna laagerdamiseks Massandra kuulsasse kollektsiooni. Sel juhul saavad maitsta „Krimmi silda“ ka meie järeltulijad.

Meenutagem, et tehas plaanib toota 8000 pudelit herest ja „Punakivi valget muskaati“. Praegu laagerdatakse tünnides 6000 liitrit herest (kaksteist 500-liitrilist tünni) ja 6000 liitrit muskaati (kolmteist 465-liitrilist tünni).

RUS: Крымские виноделы заложат в свою коллекцию уникальный вкус «Крымского моста»

Загрузка...