tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

МИД Эстонии
© Юлия Калинина

Eesti vasakpoolsed: Eesti välispoliitika prioriteedid muutusid naerualuseks

Pärast seda kui Ukraina president Petro Porošenko võttis Mihheil Saakašvililt kodakondsuse ära, muutusid Eesti välispoliitika prioriteedid naerualuseks, lausuti Eesti Ühendatud Vasakparteis.

Eesti Ühendatud Vasakpartei (EÜVP) pressiteenistus levitas selle poliitilise organisatsiooni avalduse, mis sisaldab üleskutset Eesti Välisministeeriumile: „Eesti Välisministeerium peab valetamise lõpetama.“ Avalduses räägitakse:

— Eesti Välisministeeriumi juhi Sven Mikseri järjekordne valelik avaldus sellest, et Venemaa „näitas viimase kümne aastaga, et on valmis poliitiliste eesmärkide saavutamiseks minema sõjaga oma naabrite peale“, kinnitab järjekordselt kurssi konfrontatsioonile meie idanaabriga.

Topelt küünilisena näib see avaldus seoses Gruusia Lõuna-Osseetia vastu korraldatud rünnaku aastapäevaga. Seda, mida tunnistasid juba Gruusia poliitikud, ei saa kuidagi tunnistada Eesti koalitsiooni erakonnad, kes jätkavad vatramist „Venemaa agressioonist“ ja krutivad üles sõjakulusid. Nõnda süüdistas Gruusia parlamendi endine esinaine Nino Burdžanadze endist presidenti Mihheil Saakašvilit sõja alustamises Lõuna-Osseetias ja Tshinvali pommitamises keelatud lahingumoona kasutades.

„Ta pommitas magavat linna keelatud lahingumoonaga, kasutades kassettpomme. Seda tunnistati ka Euroopas ja USA Riigiametis, lihtsalt Gruusia telekompaniid ei reklaami seda. Saakašvili sooritas kuriteod. Ta kaasas riigi juba eos kaotatud sõtta,“ lausus ta tänavu juuni keskel. Lisaks ta ütles, et ei tohi abhaaside ja osseetidega suhete taastamiseks „jätkata valetamist“, vältides rääkimist Saakašvili vastutusest sõja eest.

Pärast seda, kui „Eesti parim sõber“ – Ukraina president Petro Porošenko võttis teiselt „Eesti parimalt sõbralt“ Mihheil Saakašvililt ära Ukraina kodakondsuse, muutusid Eesti välispoliitika prioriteedid naerualuseks. Sven Mikser ei kommenteeri kuidagi riidu oma kahe sõbra – sõjakurjategija – vahel ning jätkab oma russofooblikku retoorikat.

Eesti Ühendatud Vasakpartei juhatus arvab, et Eesti välispoliitika koos tema seletamatu armastusega sõjakurjategijate vastu diskrediteeris end täielikult ja vajab radikaalseid muudatusi. Venemaaga suhete normaliseerimine on ammu küpseks saanud vajadus. Ning esimese sammu peab kindlasti tegema Eesti. Eesti Välisministeerium peab lõpetama valetamise. Eesti Välispoliitika aluseks peab olema tegelikkus, mitte oletused.

Загрузка...

Сюжеты