tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Реджеп Тайип Эрдоган
© Алексей Никольский/РИА Новости

Türgi president palus Washingtoni mitte unustada, kes on tema riigis peremees

Türgi juht Recep Tayyip Erdoğan kritiseeris Washingtoni viimase reaktsiooni eest maa-õhk-raketisüsteemide S-400 Venemaalt Türki tarnimisele.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan avaldas karmi kriitika USA reaktsiooni uudisele selle kohta, et Ankara ostab Venemaalt maa-õhk-raketisüsteemid S-400.

„Nad hakkasid kisendama, kui me leppisime S-400 ostus kokku. Aga mis siis teha, kas me peame teid ootama? Me rakendame meetmeid iseseisvalt ja hakkame neid rakendama ka edaspidi. Me oleme peremehed oma kodus!“ toob RIA Novosti Erdoğani sõnad, mis ta ütles kolmapäeval kohtumisel Türgi linnade linnapeadega. Türgi riigi pea meenutas lisaks, et peale USA ja Iisraeli loobumist Türgile mehitamata lahinguõhusõidukite tarnimisest Ankara töötas välja ja hakkas neid ise tootma, mis tekitaski nendes riikides „murelikkuse“.

Hiljuti sai teatavaks, et Moskva ja Ankara allkirjastasid lepingu S-400 süsteemide Türki tarnimise kohta. Erdoğani sõnul Ankara juba kandis komplekside eest üle esimese sissemakse. Moskvas rõhutati, et need tarned vastavad Venemaa geopoliitilistele huvidele.

Pentagonis kommenteeriti, et parimaks variandiks Türgi jaoks oleks raketitõrje kaitse süsteem, mis sobib kokku NATOga. USA Kaitseministeeriumi esindaja märkis, et Washington tegi Türgi ametnikele teatavaks oma murelikkuse S-400 ostu puhul.

Venemaa maa-õhk-raketisüsteem S-400 Triumf, millel pole seni analooge maailmas, on mõeldud õhuobjektide – sealhulgas alates mõnest meetrist kuni mitmekümne tuhande kilomeetri kõrgusel – lennukite ja ballistiliste rakettide tabamiseks. Varem allkirjastati kompleksi tarnimise leping Hiinaga. Augusti lõpus teatati Venemaa Sõja-Tehnilise Koostöö Föderaalsest Teenistusest, et laekus juba umbes kümme tellimust S-400 tarnimiseks.

RUS: Президент Турции попросил Вашингтон не забывать, кто в его стране хозяин

Загрузка...