tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Leedu patrioodid nägid Valgevene turistides «magavaid» diversante

Valgevene turistid, kes löövad Leedus ühes hostelis aega surnuks, võivad olla „magavad“ diversandid, kes ootavad käsku „aktiveerumiseks“. Sellise järelduseni jõudis üks Leedu internetikeskkonna Akylas.lt kasutaja. Internetikeskkond on loodud kahtlaste isikute ja sündmuste kohta teabe kogumiseks.

Niinimetatud Leedu patriootide poolt loodud kahtlastest ja nende arvates riigivastastest sündmustest, faktidest ja avaldustest teabe kontsentreerimiseks mõeldud andmebaas on seni peaaegu tühi. Internetiportaali Baltnews.lt teatel laekus selle andmebaasi töö nelja päeva jooksul vaid üheksa teadet. Nende seas on näiteks sellise sisuga teade: „Garaaži juures seisis Venemaa numbritega auto (Alytuse kohta väga ebatavaline ilming). Garaaži praokil uste vahelt oli näha madratseid ja meest, kes teeb mingit puukonstruktsiooni.“ Mõned valvsad „informaatorid“ teatavad kahtlastest isikutest „võimalik, et VFi sõjavormis“.

Aga uue salakaebamise süsteemi trumbiks saab pidada teadet, mis pole seotud „agressiivse Venemaaga“, vaid Valgevenega. Siin ongi see tähtteos:

„Hostelis elavad juba mitu päeva „turistid“ Valgevenest. Noh, nad tutvustavad end sedasi. „Turistid“ ei lähe kuhugi välja, vaid joovad ja suitsetavad hosteli majas terved päevad, nagu ootaksid midagi. Nad võivad olla koolitatud tegijad (ettevalmistatud diversandid), kes vajadusel aktiveeritakse“.

Leedu teabekeskkond Akylas.lt on andmebaas, mis on loodud Leedu Siseministeeriumi ja Kaitseministeeriumi ametnike toetusel. Baltnews.lt märgib, et seal saab iga Leedu elanik – kas või psüühiliselt haige kodanik või provokaator – jagada teateid „kahtlastest sündmustest“ riigis. Selliste sekka loetakse keskkonna loojate arvates: imelik tehnika, kahtlaste isikute valvsaks tegev käitumine, võltsinfoteated jne.

RUS: Литовские патриоты разглядели в белорусских туристах «спящих» диверсантов

Загрузка...