tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Граница, собака
© Игорь Зарембо/РИА Новости

Venemaa Muhtar aitab Eestil hoida piiri «lukus»

Oma riigi idapoolset piiri valvavate Eesti piirivalvurite mitmeid potentsiaalseid probleeme lahendavad nende Venemaa kolleegid. Venemaa poolt aitavad hoida Eesti piiri „lukus“ ka inimese neljajalgsed sõbrad.

Eesti piiril teenivad Venemaa piirivalvurid ja inimese neljajalgsed sõbrad takistasid järjekordsed ebaseaduslike sisserändajate katsed tungida naaberriigi territooriumile. Pihkva oblasti ajaleht Kurjer (eesti k Kuller) kirjutab, et üks juhtumitest toimus 12. oktoobril Petseri rajoonis Apolihino asula lähistel. Siis üritas välismaa kodanike grupp ebaseaduslikult Eestisse minna. Rikkujate seas oli ühest Kagu-Aasia riigist pärit 8 inimest ning samuti nende salajane kohalik saatja, Lavrõ küla 27-aastane elanik.

Petserimaa noormees üritas kinnipidamise ajal põgeneda, aga tulemusteta. Peale seda, kui kohalike floora ja fauna asjatundja Lavrõ külast ei täitnud piirivalvuri seaduslikku nõuet peatuda, kasutasid nad teenistuskoera Muhtar abi, kes sai püstitatud ülesandega hiilgavalt hakkama. Mõne minutiga tuli saatja maa peale ja nüüd võib loota, et toidab endas armastust loomade ja austust seaduse vastu.

Järgmisel päeval, 13. oktoobril peatas piirivalvetoimkond Põtalovi rajoonis piirist 4 km kaugusel auto, kus sõitsid 5 ühe Põhja-Aafrika riigi esindajat. Isikut tõendavad dokumendid olid vaid ühe käes. Välismaalased seletasid ausalt, et plaanisid minna naaberriigi territooriumile. Aga nad kavatsesid teha seda ebaseaduslikult.

Peale uurimise lõppu võetakse kõik kinnipeetud isikud vastavuses Venemaa Föderatsiooni seadusandlusega vastutusele.

RUS: Российский Мухтар помогает Эстонии держать границу «на замке»

Загрузка...