tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Lennukompanii RusLine peatab Peterburi–Tallinn lennuliini teenindamise

Ajavahemikus 29. oktoober 2017 kuni 24. märts 2018 ei teostata RusLine lende marsruudil Peterburi–Tallinn–Peterburi.

Venemaa lennukompanii RusLine peatab Peterburi–Tallinn lennuliini teenindamise ajavahemikus 29. oktoober 2017 kuni 24. märts 2018. Sellest teatas vedaja pressiteenistus. Selle aasta 22. maist teostatavate lendude peatamise põhjuseid kompanii ei selgita.

Samas kirjutab internetiportaal Tourbus.ru, et RusLine juhtkond langetas selle otsuse marsruudi madala koormuse ja pileti üsna kõrge hinna tõttu (pileti hind oli keskmiselt umbes 180 eurot edasi-tagasi lennu puhul ehk umbes 12–13 tuhat rubla). „Lennumarsruut Peterburi ja Tallinna vahel ei olnud kunagi turismi keskkonnas populaarne – seda kasutavad vaid individuaalturistid ja inimesed, kes suunduvad sinna või tagasi asju ajama,“ räägib reisikompanii Europar-tur direktor Jelena Timofejeva. „Kuigi see on kiire (umbes tund), ent kogu reisipaketi suhteliselt väikese maksumuse tõttu on üsna kallis – reiside korraldamine bussi- või rongivedusid kasutades tuleb välja oluliselt soodsam.“

Tõepoolest marsruudile jäänud Eesti lennukompanii Nordica pakub lähiajaks lendusid ühte suunda hinnaga alates 117 eurot, samas kui minimaalne rongipileti hind Peterburist Tallinna on 1584 rubla, aga sõidu kupees saab osta 2830 rubla eest.

Lux Express bussides (aga ainuüksi see vedaja teostab kuni seitse reisi päevas Peterburist Eesti pealinna) pileti hind on veelgi madalam – reisi ühe otsa saab osta hinnaga alates 690 rubla ning edasi-tagasi sõidu tavahind on 2,6–3,5 tuhat rubla.

Kuigi sõidu kestus mõlemal korral on oluliselt pikem (7 tundi), on võimalik valida optimaalsema variandi (näiteks sõit vara hommikul või hilja õhtul) ning sedasi nivelleerida ajakulud tee peale.

„Kui kõne all on suure grupi vedu, siis reeglina sõidab see Eestisse renditud (kui reisifirmal pole oma) bussiga – see on kõige optimaalsem viis turistide vedamiseks Tallinna,“ jätkab teemat Igor Mazulov, kompaniide grupi Petrotur juht. „Samas on võimalik lasta kaks jänest korraga, sest ka riigi sees on tagatud transport klientidele. Aga kui grupp pole suur, siis saab kasutada ka reisibusside teenuseid: neid selles suunas jätkub.“

Seoses sellega ollakse Peterburis veendunud – RusLine poolt lendude teostamisest loobumine madalal hooajal ei mõjuta kuidagi turismiturgu. Seda enam, et marsruudile jäänud Eesti Nordica ei kavatse oma lennukava peatada ning kiire ümberpaiknemise soovijatel Peterburist Tallinna ja tagasi jääb selline võimalus alles.

RUS: Авиакомпания «РусЛайн» приостанавливает обслуживание линии Петербург-Таллин

Загрузка...

Сюжеты