tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Eesti ekspert vapustas USA oma: NATO on oht julgeolekule

Sõjalis-poliitiline blokk NATO ei saa olla Venemaaga piirnevate riikide julgeoleku garantiiks. Iseäranis Eesti jaoks. Selline on Tallinna Ülikooli juhtivteaduri Rein Müllersoni seisukoht.

Eesti tuntud õigusteadlane, Tallinna Ülikooli juhtivteadur Rein Müllerson osales vestlussaates „Hääleõigus“ Venemaa telekanalis TVC. Eksperdid arutasid saates Venemaa ja Lääne vahelise umbusalduse põhjuseid, otsisid võimalikke teid suhete parandamiseks.

Rein Müllersoni sõnul on pingelisuse säilitamisest huvitatud Lääne riikide eliidid, mitte rahvad. „Eesti rahvas ei ole Venemaa vastu,“ lausus ekspert. USA ajakirjanik Greg Weiner, kes samuti vestlussaates osales, küsis Müllersonilt tema arvamust Eestis NATO sõjalise kontingendi paiknemise kohta. Eestlase vastus osutus ameeriklasele ootamatuks.

„Ma olen selle vastu, sest see pole julgeoleku garantii, vaid oht julgeolekule,“ ütles Rein Müllerson. „Ma imestan väga,“ kommenteeris Weiner eksperdi ilmutust.

Külaline Eestist seletas omakorda, et isegi kui juhuslikult „algab möll“ NATO ja Venemaa vahel, siis kannatab just Eesti.

„Seejärel Washington ja Moskva mõistagi leiavad konsensuse, lepivad milleski kokku, aga kannatavad just piirnevad Baltikumi riigid. Nii et, mida kaugemal on NATO väed Eestist, seda parem. Sest siis ka Venemaa väed asuvad Eestist kaugemal,“ võttis Müllerson asja kokku.

RUS: Эстонский эксперт ошарашил американского: НАТО — это угроза безопасности

Загрузка...

Сюжеты