tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaa «poliitiline pagulane» Eestis: politsei on koolitatud üksnes tapma ja hirmu äratama

Eesti politseinikele õpetatakse ainult üht – tapmist ja hirmu tekitamist. Sellise järelduse tegi VFi kodanik Maksim Jefimov, kes peidab end Eestis Venemaa õiguskaitse organite eest.

Venemaa blogija Maksim Jefimov, kes omab Eestis „poliitilise pagulase“ staatust, kommenteeris hiljutist erakorralist juhtumit Tallinna kesklinnas, mille tulemusel lasti maha meesterahvas, kes jalutas linnas, noad käes. Jefimovi arvates saab sellest traagilisest juhtumist teha järelduse, et Eesti õiguskaitsjate professionaalsus piirdub sellega, mis on nende jaoks „mundri au ja jõu demonstreerimine, ähvardava imidži toetamine, vääralt mõistetud mõisted „võim“ ja „jõud“ on tähtsamad kui elu päästmine ja verevalamise ennetamine.“

Politsei on koolitatud üksnes tapma ja hirmu tekitama. Ta ei valda võitlussambo (või muude võitluskunsti liikide) võtteid, ei kasuta elektrišokirelvi ega muid mitteletaalseid viise ohu eemaldamiseks,“ kirjutas pagulasest venemaalane oma isiklikus blogis.

Jefimovi sõnul antakse ühiskonnale sedasi Eesti võimude poolt signaal: „See, kes rahu häirib, tapetakse“.

„Ning filosoofiline küsimus: kes on suurem kurjus – vaimselt rikutud paljasjalgne IT-spetsialist noaga, kes kedagi ei puutunud, või ära hirmutatud relvastatud politseinik, kes tappis inimese ja vajab nüüd psühholoogilist abi?“ teeb „poliitiline pagulane“ kokkuvõtte.

31. oktoobril 2017 avas politsei tule Vabaduse väljakul Tallinna kesklinnas noaga vehkiva meesterahva pihta, kes seejärel haiglas haavadesse suri. Hukkunu isik on tuvastatud: 33-aastane Jaanus Käärmann – IT-firma Transferwise asutaja Kristo Käärmanni (keda peetakse Eestis üheks rikkamaid) vend.

Juhtumit uurivast Põhja Ringkonnaprokuratuurist teatati, et mehe mitteadekvaatne käitumine „oli põhjustatud tema ebastabiilsest vaimsest seisundist“. Asutuses märgiti ka, et Jaanus Käärmanni ühest viimastest postitustest Facebookis saab järeldada, et ta nägi enda ümber vandenõusid.

RUS: Российский «полбеж» в Эстонии: полиция тут обучена только убивать и внушать страх

Загрузка...

Сюжеты