tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Слёт ветеранов СС в Синимяэ
© Евгений Капов

Iisraeli eriteenistuse endine juht: enamiku Eesti juutidest tapsid Teise maailmasõja ajal eestlased

Peaaegu 100 protsenti Eesti juutidest oli tapetud eestlaste poolt, lausus endine Iisraeli eriteenistuse juht Yaakov Kedmi.

Teise maailmasõja ajal hävitasid poolakad rohkem juute kui natse. Poola kogu elanikkond rõõmustas ja kasutas seda, et juute eemaldatakse. Ning üritasid röövida – nii enne kui ka pärast. Igaüks nägi selles õnnistust. Sellest teatas VestiFM raadiojaama eetris Iisraeli avalik tegelane Yaakov Kedmi, Nativ eriteenistuse juht aastatel 1992–1999.

Mus puutub „valgustatud Euroopasse“, siis tema sõnul ei olnud üheski riigis juutide väljaandmise käsu 100-protsendilist täitmist peale Hollandi. „Hollandlased tegid seda metoodiliselt, oma hollandi täpsusega. Holland on ainus riik, mis andis kõik oma juudid välja. Hollandi kogu riigiaparaat, kogu elanikkond, peale mõnede õiglaste maailma rahvaste seas, tegid seda,“ rääkis Nativi endine juht.

Mis puutub juutide hävitamisse Teise maailmasõja ajal, siis siinkohal, väidab Yaakov Kedmi, on esimene koht Eestil. „Peaaegu 100 protsenti Eesti juutidest oli hävitatud eestlaste poolt. Nad pidasid vastu „raskes konkurentsis“ leedukate ja lätlastega. Leedukad peaaegu jõudsid neile järele,“ võttis ta asja kokku.

RUS: Экс-глава израильской спецслужбы: большинство евреев во время войны в Эстонии убили эстонцы

Загрузка...