Moldova president ei näe oma riigi jaoks tulevikku Venemaaga partnerluseta

Игорь Додон и Владимир Путин
© kremlin.ru

Venemaaga strateegilise partnerluseta Moldova ei säilita ega tugevda omariiklust, lausus intervjuus Nezavisimaja Gazetale Moldova president Igor Dodon.

Moldova presidendi Igor Dodoni sõnul see poliitika, mida praegu viib ellu Moldova valitsus, teeb riigist banaanivabariigi, kes elab välismaa krediteerijatelt saadavate rahade arvelt. Sellest teatas ta hiljutises intervjuus väljaandele Nezavisimaja Gazeta.

„Vaatamata Lääne abile ei ole valitsus suutnud kaheksa aastaga tagada majanduse stabiilset kasvu. Ametnikud reisivad üle maailma ja küsivad järjekordset krediiti või kannet. Enamik riike, kes on läinud mööda Euroopa Liiduga integreerumise teed, on saanud Brüsselist ja Washingtonist sõltuvaks. Seda tehakse sihipäraselt: hävitatakse majandust, avatakse turg oma (lääne) kaupade jaoks. Mis edaspidi võimaldab mõjutada riigi poliitikat,“ ütles Moldova riigi pea.

Igor Dodon märkis, et seitse-kaheksa aastat tagasi oli ELi poolt 70% Moldova elanikest, aga nüüd on see näitaja peaaegu topelt alanenud: „Enamik kodanikke on Venemaaga sõpruse ja strateegilise partnerluse poolt, aga kui kõne all on integratsiooni vektor, siis Euraasia Majandusühistu poolt.“

„Ma lähtun alati rahvushuvidest. Meie riigi huvides on head, strateegilised suhted Venemaa Föderatsiooniga. Jah, me peame olema sõbrad Läänega – need on meie naabrid. Seal töötavad meie kodanikud, seal on meie investeerimise huvid. Ent strateegilise partnerluseta Venemaaga Moldova ei säilita ega tugevda omariiklust,“ lausus Moldova president.

RUS: Президент Молдовы не видит будущего для своего государства без партнерства с Россией