tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaa Keskpank uurib oma rahvuskrüptovaluuta loomise küsimust

Venemaa Keskpanga juhi Elvira Nabiullina arvates on tehnoloogiatel, mille alusel arendati krüptovaluutad, suuri perspektiive, mida on tarvis uurida ja arendada.

Venemaa Keskpanga juht Elvira Nabiullina lausus Riigiduumas, et seoses sellega, et krüptovaluutad on eradigitaalraha, ei hakka tema asutus võrdsustama bitcoin’i rahvusvaluutaga. Nabiullina märkis, et kodanikud peavad teadma, et investeeringud krüptovaluutadesse on kõrge riskiga ja spekulatiivsed vahendid, aga investeerijate õiguste kaitse pole veel paigas. Ent Nabiullina arvates on tehnoloogiatel, mille alusel arendati krüptovaluutad, suuri perspektiive, mida on tarvis uurida ja arendada.

„Me mõtleme võimalusest luua rahvusdigitaalvaluuta, mida lastakse välja finantsorganite kontrolli all. Seal on ka plusse ja miinuseid, tehnoloogiad pole veel piisavalt küpsed, et seda teha, aga me jätkame selle küsimuse uurimist,“ ütles Nabiullina.

Meenutagem, et varem lausus Riigiduuma finantsturu komitee esimees Anatoli Aksakov, et digitaalvaluutasid saab reguleerida väärtpaberite seaduse raames.

RUS: ЦБ России изучает вопрос о создании собственной национальной криптовалюты

Загрузка...