tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaa Riigiduumas pakuti olümpiamängudele Pyeongchangis alternatiivi – Hea Tahte mängud

Esimesed Hea Tahte mängud toimusid Moskvas juulis 1986 alternatiiviks olümpiamängudele pärast 1980. aastate olümpiamängude boikoteerimist USA ja muude Lääne riikide poolt.

Venemaa Riigiduuma liige Vladimir Sõsojev valmistas ette päringu VFi spordiministrile Pavel Kolobkovile palvega kaaluda võimalust korraldada Hea Tahte mängud, mis peavad saama alternatiiviks  olümpiamängudele. Poliitik märkis, et Hea Tahte mängud loodi 1980ndadel aastatel alternatiiviks olümpiamängudele pärast nende boikoteerimist USA ja muude Lääne riikide poolt.

„Esimesed Hea Tahte mängud toimusid Moskvas juulis 1986. Nendes osales üle 3000 sportlase 79 riigist, kes võistlesid 182 kuldmedali eest 18 spordialal. Ma arvan, et puhtalt poliitilise otsuse – tagandada meie koondis 2018. aasta olümpiamängudel osalemisest – tõttu oleks õige korraldada mastaapsed oma mängud. Ei ole mingeid kahtlusi, et nendes osalevad mitmed riigid, kes ei toeta Lääne spordivastast poliitikat. See samm saab väärt vastuseks neile, kes tahtsid alandada Venemaad,“ toob RT telekanal ette parlamendi liikme kommentaari.

5. detsembril Rahvusvaheline Olümpiakomitee langetas otsuse tagandada Venemaa koondis osalemisest taliolümpiamängudel, mis toimuvad Pyeongchangis aastal 2018.

RUS: В Госдуме РФ предложили альтернативу Олимпиаде в Пхёнчхане — Игры доброй воли

Загрузка...

Сюжеты