tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Leedu plaanib öelda oma sõna kosmosevaldkonnas

Leedu püüab teha aktiivset koostööd Euroopa Kosmoseagentuuriga ning tulevikus kavatseb saada selle organisatsiooni täisliikmeks.

Leedu Majandusministeerium räägib vajadusest huvituda kosmosega seotud programmidest. Asutuse arvates riigil on, mida Euroopa Kosmoseagentuurile pakkuda, teatab portaal BaltNews.lt viitega Leedu Majandusministeeriumi pressiteenistusele.

„Leedu püüab teha aktiivset koostööd Euroopa Kosmoseagentuuriga (EKA) ning tulevikus kavatseb saada selle organisatsiooni täisliikmeks. Sestap stimuleerime äri ja teadusvaldkonda huvituma kosmosetehnoloogiatest ja pakkuma oma teadmisi ja lahendusi EKAle,“ lausus majandusminister Virginijus Sinkevičius.

See avaldus kõlas EKA korraldatava juhtnööride jagamise seminari kontekstis. EKA esindajad tutvustavad Leedule kosmosele pühendatud Euroopa programme ning samuti räägivad võimalustest osaleda organisatsiooni tegevuses.

Ministri arvates on Leedul vaja öelda oma sõna „kosmosevaldkonnas“, sest see saab algpunktiks uusimate tehnoloogiate arenguks. Töö viimaste kallal võib kanda olulisi dividende Leedu majandusele. Investeeringud sellesse valdkonda toovad täiendavad laekumised eelarvesse.

„Uute tehnoloogiate loomisel on suur mõju riigi majandusele, sest luuakse konkureerivad tooted ja teenused, mis võivad tulevikus investeeringute kujul tagasi tulla,“ võttis minister asja kokku.

RUS: Литва планирует заявить о себе в космической отрасли

Загрузка...