tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Государственная граница РФ с Эстонией
© Алексей Даничев/РИА Новости

Leningradi oblast valib endale «fassaadi» Eesti ja Soome «väravate» jaoks

Venemaa Leningradi oblastis anti start internetihääletusele Svetogorski ja Jaanilinna (Ivangorodi) piiripunktide kujunduse projekti valimiseks.

Leningradi oblasti arhitektuuri ja linnaehitamise komitee käivitas Jaanilinna (Venemaa–Eesti piiril) ja Svetogorski (Venemaa–Soome piiril) auto- ja jalakäijate piiripunktide territooriumide heakorrastamise mitme eskiisprojekti avaliku arutelu. Leningradi oblasti administratsiooni pressiteenistusest teatati, et kuberner Aleksandr Drozdenko korraldusel käivitatud konkursile laekus 13 projekti: 7 neist – „Ivangorodi“ ja „Parusinki“ ning 6 – „Svetogorski“ piiripunkti territooriumide kujundamiseks.

Leningradi oblasti valitsuse maja fuajees avati projektide näitus koos tagasiside raamatuga, kuhu iga külastaja saab kirjutada muljeid esitletud ettepanekutest ja öelda sõna temale meeldivaima poolt. Komitee kodulehel on 14. detsembrini avatud internetihääletus, kus kasutajad võivad anda hääle oma emmikprojektile.

Internetiküsitluse tulemusi ja tagasiside kirju näituseraamatust arvestab žürii, kes viib detsembri keskel läbi kokkuvõtte istungi ja valib parimad projektid.

Jaanilinna piiripunkti kujunduse parima projekti autorid saavad 300 tuhat rubla, Svetogorski piiripunkti autorid – 200 tuhat rubla. Vahe preemia summades on tingitud tööde mahust. Projekt „Väravad Eestisse“ sisaldab auto- ja jalakäijate piiripunktide ning nende seose kujundamist, samas kui Svetogorskis kujundatakse vaid autopiiripunkti. Parimate projektide kogu dokumentatsioon saab Leningradi oblasti omandiks.

RUS: Ленобласть выбирает себе «фасад» для «ворот» в Эстонию и Финляндию

Загрузка...