tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Arvamus: Reformierakond pole harjunud olema võimuta

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb tõdes, et lisaks Siim Kallase ja praeguse juhtkonna omavahelisele ilmsele hõõrumisele, lisab lõkkele tuld Reformierakonna opositsioonis olemine.

Siim Kallas sõnas täna usutluses ERRile, et Reformierakond vajab Hanno Pevkuri asemel uut juhti ja seda mitte korralistel valimistel 2019. aasta jaanuaris, vaid juba järgmise aasta juunis. Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi arvates pole küsimus Pevkuri juhioskustes, vaid organisatsiooni suutmatuses olla opositsioonis.

„Kindlasti on pingete allikas olukord, kus pärast 17 aastat on Reformierakond opositsioonis. Sellises olukorras püüavad osad reformierakondlased püüda võimu seal, kust võimalik ehk valitsusvastutuse asemel on võitlus kandunud erakonna tagatuppa,“ rääkis Korb. Ta lisas, et olukord annab tunnistust Reformierakonnas olevast värinast ja vajadusest olla iga hinna eest võimul. „Kui vaid aasta opositsioonis olemist tähendab erakonnasisest võimuvõitlust, tekitab see küsimusi nii erakonna tulevikus kui ka eesmärkides. Ainult võim ei tohi see erakonda ühendav liim kindlasti olla, kuid hetkel tundub see nii olema,“ rõhutas Korb.

Keskerakonna peasekretär sõnas, et Eesti majanduskasv ja vajalike reformide elluviimine, näiteks tulumaksuvaba miinimumi tõus, näitavad järjest enam, et Eesti saab Reformierakonnata hakkama.

„Seda on raske paljudel Reformierakonna liikmetel mõista ning keegi peab selles olukorras süüdlane olema, kas või näiliselt,“ lõpetas Korb.

RUS: Мнение: эстонские реформисты не привыкли к жизни без власти

Загрузка...