tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Владимир Путин
© kremlin.ru

Šveitsi ajaleht: Vladimir Putin – õnnistus venemaalastele

Pinnuks Lääne silmas, ent õnnistus venemaalastele, kirjutab Šveitsi ajaleht Blick Vladimir Putini kohta. Vaatamata asjaolule, et juba mitu aastat sõimavad Lääne riikide juhid Kremli praegust pead, tundub, et tema saatus on olla Venemaa igavene president, arvab artikli autor Fabian Vogt.

Venemaa Föderatsiooni president on „pinnuks Lääne silmas“. „Ent venemaalaste jaoks on Vladimir Putin õnnistus,“ kirjutab Šveitsi ajaleht Blick. Erinevalt Saksamaa kantslerist Angela Merkelist, kes praegusel ajal peab võitlema neljanda aja eest ametipostil, võib Kremli pea mitte muretseda, kas ta osutub valituks või mitte, arvab artikli autor Fabian Vogt.

„Vaatamata sellele, et juba mitme aasta jooksul sõimavad Lääne riikide liidrid Putinit ning meediakanalid näevad selles tänuväärselt Lääne ja Ida konflikti, Vladimir Putinil on saatusest määratud olla Venemaa igavene president,“ konstateerib Blicki vaatleja. „Tema reiting on olnud harva niivõrd kõrge ning tänaseks pole kellelgi šansse hõivata vaimselt ja kehaliselt terve 65-aastase presidendi kohta.“

Samas, kuigi tänu Kremli peale sai Venemaa Föderatsioon „uuesti kellekski“, peaks president Vladimir Putini populaarsus lähitulevikus siiski alanema, märgib Fabian Vogt.

„Sest tema peamised valijad on keskeas venemaalased, kes pidid oma elus üle elama palju kannatusi. Aga Putin andis neile lootuse paremale elule. Selle eest panevad nad hea meelega silmad kinni nende isikuvabaduse piiramise pärast. Nendega omakorda ei ole nõus noored, kes ei soovi elada autoritaarsel Venemaal. Ent nemad on liiga nõrgalt organiseeritud, et olla Putinile ohuks,“ rõhutab Šveitsi ajalehe ajakirjanik.

RUS: Швейцарская газета: Владимир Путин — благословение для россиян

Загрузка...