tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Презентация визуальной концепции информирования избирателей о выборах президента РФ
© Алексей Куденко/РИА Новости

Venemaa Föderatsiooni Keskvalimiskomisjon märkis suurt presidendiks saada soovijate arvu

18. detsembrist praeguse hetkeni on laekunud Venemaa Föderatsiooni Keskvalimiskomisjonile (Venemaa KVK) presidendikandidaatide esitamisega seotud ürituste läbiviimise teadaanded 64 subjektilt, 21 neist laekus erakondadelt.

Viimaste aastate jooksul näeb Venemaa KVK esimest korda hiigelsuurt arvu presidendiks pürgijaid, teatab RIA Novosti. Venemaa KVK liikme Jevgeni Ševtšenko sõnul sai komisjon umbes 60 teadaannet presidendikandidaatide esitamisega seotud ürituste läbiviimise kohta, 21 neist laekus erakondadelt.

„Viimaste aastate jooksul on selline kandidaatide arv tõesti esmakordne. Tõenäoliselt on see seotud sellega, et on vaja esitada vähem allkirju. Teiseks on üldse suurenenud erakondade arv võrreldes eelmiste valimistega ning mitmed on otsustanud endast teada anda ja osaleda presidendikandidaatide võidujooksus,“ ütles Ševtšenko.

Ta selgitas, et erakondadel on vaja esitada dokumente vähemalt 200 inimese kohta parlamendivalimistele kandidaatide esitamiseks, aga ühe kandidaadi esitamiseks on dokumente lihtsam koguda.

„Sestap mitmed erakondade juhid, kes ei osale kohalikel, regionaalsetel ega Riigiduuma valimistel, arvavad, et on kerge saada 100 tuhat allkirja. Ükskõik millisele allkirjade arvule saab loota, omades tõsist regionaalsete, kohalike ja esmaste osakondade võrku, aga kui see puudub, on keeruline koguda isegi 10 tuhat allkirja,“ lisas Venemaa KVK liige.

Venemaa presidendi valimised toimuvad 18. märtsil 2018. aastal. Kandidaadid peavad koguma vähemalt 300 tuhat valijate allkirja, sealjuures ühe regiooni kohta ei või tulla rohkem kui 7,5 tuhat allkirja. Parlamendis mitteesindatud erakondadest on pretendentidele vaja vähemalt 100 tuhat allkirja, kusjuures ühe regiooni kohta ei või tulla rohkem kui 2,5 tuhat. Parlamendi erakondade kandidaadid on sellest vajadusest vabastatud.

RUS: В Центризбиркоме России отметили огромное число желающих стать президентом

Загрузка...

Сюжеты