tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Projekt VVS Media grupp tutvustab vene koolilastele eesti lastekirjandust

Eesti kirjanik Andrus Kiviräha kinnitusel hävitab hea lastekirjandus kõik piirid – miski ega keegi ei lähenda lapsi nii nagu Krokodill Gena, Potsataja ja Naksitrallid.

8–12-aastased vene lapsed kohtusid hiljuti Tallinnas eesti lastekirjaniku Kadri Hinrikusega tema vene keeles ilmunud raamatu „Taaniel Teine“ esitlusel, kus lapsi tervitasid ka tõlkija Maia Melts ning väljaandjad Valentina Kašina ja Nelli Melts. Elavat huvi pakkusid lastele Ilmar Tomuski „Kolmanda a kriminalistid“, Markus Saksatamme „Hiir, kes oskas võõraid keeli“ ja „Djadja Otto i Rak Rakovitš“. Vene lapsed lugesid – nii vene kui ka eesti keeles – lõike teostest, millega tutvusid eesti kirjanduse teemaliste ürituste tsükli raames.

Kõike seda saab näha telesaadetest, mis lähevad eetrisse Eesti telekanalis Orsent TV jaanuaris neljapäeviti. Esimest saadet näidatakse 11. jaanuaril kl 12. Peale selle võib seda näha ka korduses puhkepäeviti ning kõiki saateid saab nautida Orsent TV kodulehel.

Saated on ette valmistanud MTÜ VVS Media Grupp. VVS Media Grupp töötab aastast 2005, tegeledes mitte-eestlastest noorte probleemidega haridus- ja sotsiaalvaldkonnas. Projekt „Lugemine on nauding ja hariv ajaviide“ on teostatud Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel.

RUS: Проект VVS Media grupp знакомит русских школьников с эстонской детской литературой

Загрузка...

Сюжеты