tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Leedu «patrioodid» käivitasid saidi — «vaktsiin vatnikute vastu»

„Vaktsiiniks vatnikute vastu“ („vatnikuks“ tembeldatakse reeglina tulist Venemaa hurraapatriooti, pärineb venekeelsest sõnast „ватник” ehk vatikuub – tõlk.) peavad oma ressurssi Leedu patrioodid – Vatnik.lt asutajad.

Leedus ilmus uus infosait Vatnik.lt. Selle asutajad nimetavad seda „vaktsiiniks vatnikute vastu“. Sait käivitati selleks, et „infosõda veereks tagasi, Itta, Venemaale“. Vatnik.lt ideoloogid kiitlevad sellega, et on sisestanud oma kataloogi juba 154 „vatnikku“ ja 13 veebilehte, kus „vatnikud tšillivad“.

Kataloogi koostamisel juhinduvad selle autorid üksnes oma arvamusest, mille aluseks on „isiklikud kriteeriumid“, teatab portaal Baltnews.lt. Uue propaganda infosaidi loojaid ei tasu kadestada: Leedu endise kaitseministri konservatiiv Rasa Juknevičienė hinnangul umbes 25% leedukatest sümpatiseerivad Venemaa presidendile ja venemaalastele. Leedu poolakate seas on selliseid umbes 60%, Leedu venelaste seas üle 80%.

„Ehk siis tööd on Vatnik.lt’l kuhjaga. Mis puutub ressursi visuaalsesse koostisossa, siis eriti vinge see välja ei näe, pigem provintslik,“ teatab Baltnews.lt.

RUS: Литовские «патриоты» запустили сайт — «вакцина от ватников»

Загрузка...

Сюжеты