tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Margarita Kornõševa: Eesti venelased vaikivad nagu kalad

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo nõunik Margarita Kornõševa teeb Eesti venelastele ettepaneku mõtiskleda: „Aga mis siis meie, venelased? Kus on need meie mitmed „esindavad ja kaitsvad“ organisatsioonid?“

Eesti elus on viimasel ajal kuidagi eriti palju teemasid, mis võiks venelasi äratada, kirjutab internetiprojekti „Me räägime vene keelt“ (MGPR.EU) blogides Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo nõunik Margarita Kornõševa:

— Tülid PBK ümber, järjekordne, seekord Euroopast tulnud vaidluste laine hallipassiomanike ümber, justiitsminister Reinsalu ja memoriaal Maarjamäel, mis tasapisi laguneb.  „Kui jõutakse seisukohale, et õiguslikult on võimalik seal veneaegseid elemente kõrvaldada, siis tuleks see ka võtta kaalumise alla. Küsimus on selles, et poleks ohtlik ja kui on vaja, siis tuleb midagi kinni betoneerida või maha lõhkuda,“ esitas Reinsalu.

Uusaastal – ka siis löödi lisaks. „Kogu Eesti“ hümni asemel – laul eestlastest. Üks kommenteerija kirjutas seejärel, et kõik said aru: „Laul kuulutab sisuliselt etnilist natsionalismi“. Selle kommenteerija arvates oli muusikateose selline valik „üsna julgeks“ ja „üsna heaks meeldetuletuseks, et Eesti Vabariik loodud eestlaste jaoks“.

Aga mida siis meie, venelased, teeme? Kus on need meie mitmed „esindavad ja kaitsvad“ organisatsioonid? Ju sedasi – vaikides – saamegi otsa, lubame endal ja teistel harjuda lõplikult sellega, et me oleme Eestis mingi poolfantoom, kellel pole siin midagi vaja: et ainult ei lööks liiga valusalt.

RUS: Маргарита Корнышева: русские Эстонии молчат, как рыбы

Загрузка...

Сюжеты