tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaa propagandast halvem: «poliitiline pagulane» Venemaalt «õigest» kanalist ETV+

Venemaalane Maksim Jefimov, kes peidab ennast Eestis enda kodumaal määratud kriminaalmenetluse eest, süüdistas Eesti venekeelset telekanalit ETV+ inimeste „debiliseerimises“. Tema arvates selline televisioon on „oma juhmuse poolest Venemaa propagandast halvem“.

Venemaa kodanik Maksim Jefimov, kel on Eestis „poliitilise pagulase“ staatus, kohtas 2018. aastat rõõmuta. Ta teatas oma isiklikus blogis, et selles on süüdi avalik-õiguslik telekanal ETV+. Mis täpselt talle telekanali uusaasta kavas ei meeldinud, „poliitiline pagulane“ ei teata, aga kurdab, et „vaadates ETV+’i ei tunne mingit rõõmu, vaid kannatad ja mõtled, kuidas teha lõpparvet eluga – puua end üles või lasta maha“.

„Mul on piinlik, et elan riigis, kus on selline televisioon, mis on oma juhmuse poolest halvem Venemaa propagandast. Mul on piinlik, et maksumaksjate raha kulutatakse sellisele jälkusele, mis on solvav igaühele, kel on intellekti. Mul on piinlik, et Eesti on vaimustunud potjomkinlusest, teadvusega manipuleerimisest ja inimeste debiliseerimisest selle asemel, et valgustada, arendada neid ja panna nad mõtlema,“ kirjutas Jefimov.

„Ma soovin, et mingit riigimeediat poleks. Andetu ETV+ tõestab mitte lihtsalt riigijuhtimise ebaefektiivsust, vaid ka selle kahju kodanike intellektuaalse arengule ja psüühilisele tervisele,“ võttis Jefimov asja kokku.

ETV+ alustas oma tööd septembris 2015. Telekanali lõi Eesti riik Eesti venelastel ja venekeelsetel elanikel riigis ja maailmas toimuvatele sündmustele „õige“ pilgu kujundamiseks. Ent peamiseks eesmärgiks, millest rääkisid korduvalt juhtivad Eesti poliitikud ja meediaeksperdid, on vahendi loomine tõhusaks vastuseisuks Venemaa propagandale.

Vaatamata projekti katastroofiliselt madalale populaarsuse tasemele (0,5–0,7% kogu pealtvaatajate auditooriumist Eestis), ütlevad Lääne eksperdid omakorda, et ETV+ on heaks näidiseks sellest, kuidas tuleb vastu seista ülalmainitud Venemaa propagandale. Lisaks sellele soovitavad nad kasutada telekanali kogemust muudes riikides, kus elab üsna palju Venemaa kaasmaalasi.

RUS: Хуже российской пропаганды: «полбеж» из России о «правильном» ЭТВ+

Загрузка...

Сюжеты