tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

«Ebademokraatlikest valimistest Venemaal» Eesti ministri peas

Meie parim sõber – Loogikaõpik ja tema osavad abid Põhjus- ja Järeldusseosed nutavad taaskord. Eesti kaitseministri intervjuu tegi neile valu, väga valu. Tõsi, küll nad üritasid, üritasid leida kas või mingit loogikat, aga ei suutnud seda teha.

Ning asi pole ammugi poliitilises seisukohas. Mõned tsitaadid panid Terve Mõistuse otseses mõttes nutma. Jüri Luik, miks te kiusate neid armsaid ja häid elukaid? Põhjus- ja Järeldusseosed leidsid Terve Mõistuse, kui tema lõi peaga hüsteerikas vastu kummutit ning siiani kardavad teda üksinda jätta. Ta ei soovi nii kuuma magusat teed ega kooke. Ta tahab unustada selle, mida nägi: „…Venemaa sisepoliitikas toimub sel aastal palju sündmusi, eelkõige presidendivalimised. Venemaal ei toimu ju demokraatlikke valimisi, mistõttu on väga tõenäoline, et sealne riigivõim kasutab mingeid kõrge nähtavusega trikke, et oma niigi kõrget populaarsust veelgi kindlustada. Mis see täpselt saab olema, kuidas valimiskampaanias mängib kaasa välispoliitika ja rahvusvaheline julgeolek, see on kohvipaksu pealt ennustamine. Venemaa tegevust tuleb lihtsalt päev-päevalt jälgida.“

Omavahel mitte kuidagi seotud teeside generaatori Eesti kaitseministri mudel. Üldiselt tasuks Eesti patriootidel mõelda sellest, et Eesti kaitse eest vastutab inimene, kes raasugi ei sõbrusta loogikaõpikuga. Sest sõjategevused peavad silmas „loogika“ tundmist neil, kes neid tegevusi korraldavad.

Tees number üks: „…Venemaal ei toimu ju demokraatlikke valimisi…“

Idee kohaselt see ongi väide, mida tuleb tõestada ning idee kohaselt just edaspidised argumendid peavad seda tõestama. Noh, vähemalt ei ole vaja esitada põhjendusi, mis panevad peateesi küsimärgi alla.

„… sealne riigivõim kasutab mingeid kõrge nähtavusega trikke…“

Milleks trikke kasutada? Selleks, et „…oma niigi kõrget populaarsust veelgi kindlustada…“.

Väljaütlemistest tuleneb, et Venemaa võimu populaarsus Venemaa ühiskonnas on kõrge. Ning võim hakkab seda tugevdama nii või teisiti. Tuleb öelda, et võimu vaatevinklist sellised tegevused ei näi rumalatena. Mõistagi võimu demokraatlikus ühiskonnas, sest kui valimised ei ole demokraatlikud, siis ei olegi tegelikult vaja mingeid trikke. Eriti neid, mida on keeruline mitte märgata. Neid, mida märgata pole vaja, võib-olla läheb vaja, jah.

Ning siis kohe: „…Mis see täpselt saab olema, …, see on kohvipaksu pealt ennustamine.“

Jüri Luik, aga milleks üldse ennustada? Teie ise ju ütlesite, et neid „trikke“ ei ole keeruline märgata.

„…Venemaa tegevust tuleb lihtsalt päev-päevalt jälgida.“

Milleks jälgida seda, mida on keeruline mitte märgata, aga sealjuures ei ole võimalik ennustada? See on ju totrus. Kui midagi juhtus, siis seda kohe ka märgatakse. Ent kuna see „midagi“ on ettearvamatu, siis ei tasugi tegelda „kohvipaksu pealt ennustamisega“.

Ma mõistan, et tees „Venemaal ei toimu ju demokraatlikke valimisi“ on aksioom Eesti eliidi jaoks. Ent teie rajage kas või enam-vähem loogiline kontseptsioon. Mingi vundament. Sest oma jonnimises te hakkate varsti patustama füüsika seaduste vastu.

Tasa, mu mudilased, Terve Mõistus, Loogikaõpik ning Põhjus- ja Järeldusseosed. Kas Eesti õlakutega onu hirmutas teid? Ärge siis enam lugege tema intervjuusid.

RUS: Про «недемократические выборы в России» в голове эстонского министра

Загрузка...

Сюжеты