tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Jevgeni Golikov: aiad riikide vahelt tuleb eemaldada, mitte ehitada

Me ei oska midagi, ent teeme nägu, et leiutasime viisi kaitsta oma ja oma kodanike huve. Sedasi hindas politoloog Jevgeni Golikov Eesti võimude plaane rajada aed piirile Venemaaga hinnaga 197 mln eurot.

Venemaa piiri valvetaristu ehitus, mille maksumust hinnati tänaseni summale 79 mln eurot, läheb Eesti eelarves maksma 197 mln. Teada on, et riigi idapiiri pikkus on 338,6 km, sealhulgas maapiiri – 135,6 km. Vastavalt kinnitatud kavale peab maapiir olema aiaga eraldatud kogu pikkuses ning varustatud monitooringu- ja valveseadmetega.

Mida Te arvate, kui otstarbekas Eesti jaoks on investeerida nii suuri vahendeid idapiiri aia sisse ning kas põhimõtteliselt on seda aeda vaja? Oma arvamust jagas Baltnews.ee korrespondendiga politoloog Jevgeni Golikov:

— Muidugi, me saame hakkama ka ilma aiata. Me elame ajal, kus aiad riikide vahelt tuleb eemaldada, mitte ehitada. Ent tuleb mõista, et selle taga on rumal, ent poliitiline reaalsus. Ma ei arva, et see on mingi suveräänne meie riigi otsus. Mul ei ole täielikku teavet, aga poole kõrvaga kuulsin, et Venemaa oli ka ühel ajal filtreerimiskanal Lähis-Idast ELi suunduvatele pagulastele. Ent perspektiivis on see idee mõttetu. Tänapäeval ei oska me midagi peale soovi tõmmata endale tähelepanu. Kuigi teeme tähtsalt näo, et leiutasime viisi kaitsta enda ja oma kodanike huve. Jah, see on väga kurb, sest näitab globaalsete protsesside mõistmise, seda, mis toimub meie naabrite juures – Venemaal, taset.

Mul on väga raske anda hinnangut – seda on üleüldse keeruline teha, kui teid palutakse hinnata tegevusi, mis ei tundu teile mõistlikuna. Isegi tekib piinlikkuse tunne. On teatud naeruväärne poliitiline reaalsus ühelt poolt, aga teiselt poolt – elementaarne terve mõistus. Ning täna on need mõisted väga suures vastuolus.

RUS: Евгений Голиков: заборы между государствами надо снимать, а не строить

Загрузка...

Сюжеты