tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Литва
© BALTNEWS.lt / Алиса Глебова

Enamik leedulasi toetab kontaktide taastamist Venemaaga

Poliitiliste kontaktide taastamist toetasid pensionieas kodanikud ning samuti keskmise sissetulekuga elanikud, aga vastupidisel arvamusel olid kõrghariduse ja kõrge sissetulekuga inimesed.

Enam kui pool Leedu kodanikest toetab poliitiliste kontaktide taastamist Venemaaga, selgub uuringufirma RAIT läbiviidud küsitluse tulemustest. Varem rääkis Leedu peaminister Saulius Skvernelis vajadusest taastada Leedu ja Venemaa valitsuste vahelise komisjoni töö. Tema sõnul saab see dialoog hõlmata kaubandus-, energia-, transpordi- ja põllumajandusvaldkonda ja vedude sektorit ning samuti leedu keele õpetajate küsimust Kaliningradi oblastis. Leedu Vabariigi president Dalia Grybauskaitė nimetas peaministri ettepanekut tarbetuks ja vastutustundetuks.

„Küsitluse raames toetas 52% elanikest Venemaaga poliitiliste sidemete taastamise ideed, ettepanekuga ei nõustunud 26% elanikest, 22% ei olnud arvamust,“ teatab RIA Novosti.

Märgitakse, et poliitiliste kontaktide taastamist toetasid pensionieas kodanikud ning samuti keskmise sissetulekuga elanikud, aga vastupidisel arvamusel olid kõrghariduse ja kõrge sissetulekuga inimesed.

Uuringufirma RAIT korraldas küsitluse BNS agentuuri tellimusel 13.–29. jaanuaril. Selles osales 1053 inimest vanuses 15 kuni 74 eluaastat. Tulemuste vea ülemmäär on 3,1%.

Viimast korda toimus valitsustevahelise komisjoni istung Leedus 2011. aastal.

RUS: Большинство литовцев поддерживают возобновление контактов с Россией

Загрузка...

Сюжеты