tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Анатолий Вассерман
© Рамиль Ситдиков/РИА Новости

Venemaa intellektuaal: mida tugevamini Ameerika Ühendriigid survestavad, seda kergem on meil elada

Anatoli Wasserman tänas USAd Venemaa rahva konsolideerumise, uue riigi ehitamise ja Venemaal rahvuslikult orienteeritud eliidi tekkimise eest.

Venemaa kuulus intellektuaal ja telesaadete juht Anatoli Wasserman avaldas tänu USA võimudele nende poolt Venemaale avaldatava surve eest, mis aitas konsolideerida VFi kodanikud ja alustada uue riigi ehitamist ning tekitas rahvuslikult orienteeritud eliidi. Ekspert märkis oma autorisaate „Otsesõnu“ (vene k „Открытым текстом“) järjekordses sarjas telekanalis REN-TV, et ameeriklased tahaks väga muuta Venemaa selliseks riigiks nagu kaasaegne Ukraina: „Lõbutüdrukuks. Ent sutenöörita. Hakatakse tarvitama teda seni, kui kõngeb.“

Tema sõnul peaks Washingtoni plaanide elluviimisel aitama Venemaa liberaalid, kes unistavad Venemaa reformeerimisest „Lääne joonise järgi, vahetada võim ja minna leiva ja soolaga NATOsse: teate, andestage rumalatele“.

Sellega seoses meenutas Wasserman nüüdseks lahkunud USA autoriteetse politoloogi Zbigniew Kazimierz Brzezinski avaldusi, milles ta varjumatult kahetses, et ei õnnestunud Venemaa Föderatsiooni osadeks eraldada, nagu kogu Venemaa 1990ndatel aastatel, ning kustutada kogu vene igaveseks.

Järelikult, teeb Venemaa intellektuaal kokkuvõtte, „ameeriklased ootavad mitte meie patukahetsust, vaid surma. Sealhulgas nendesamade liberoidide surma, kes on õnnelikud selle üle, et lüüakse nende riiki“.

Rääkides sellest, kuidas Venemaal tuleb üles ehitada oma välispoliitikat, tegi Anatoli Wasserman ettepaneku lõpetada „provokatsioonidele mittevastamine“ ning „nahutada vene haardega“: „Vägivallale vastame jõuga. Hitlerid ja Napoleonid veendusid: venelastele survet avaldada on endale kallim. Tänased on veendunud, et said meist külmas sõjas jagu ning käituvad nagu võitjad.“

„Ei, mu lähedased, vene vaim ei tule õpikutest. See on „Loost Igori sõjaretkest“, Suvorovi, Ušakovi, Nahhimovi võitudest. See on seestpoolt. Ning mida tugevamini survestatakse, seda kergem on meil elada. Sest kõik on arusaadav: kus sõber, kus vaenlane,“ lausus Wasserman.

„Aitäh rahva konsolideerimise, uue riigi ehitamise, rahvuslikult orienteeritud eliidi eest, seltsimehed ameeriklased!“ võttis ekspert asja kokku.

RUS: Российский интеллектуал: чем сильнее США давят — тем нам легче жить

Загрузка...

Сюжеты