tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Владимир Жириновский
© Григорий Сысоев/РИА Новости

Žirinovski: rahvaste sõprus, kui see on, siis on kõigi jaoks peale venelaste

Vladimir Žirinovski kutsus venelasi üles mitte uskuma „rahvaste sõprusse“ ja alustama ühinemist üle maailma, et saada „tugevaks ja võimsaks rahvuseks“.

Ei ole juriidiliselt kinnitatud mõistet „rahvaste sõprus“ või „vennasrahvad“, olemas on vastastikku kasulik koostöö riikide vahel, mida reglementeerib rahvusvaheline õigus. Sellest rääkis kolmapäeval meediale antud kommentaaris VFi presidendiks pürgiv Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei (VLDP) juht Vladimir Žirinovski. Poliitik on veendunud selles, et teiste riikidega tuleb üles ehitada töösuhted, mis on vastastikku kasulikud mõlemale poolele: „Ei ole vaja teha „kingitusi“ teistele riikidele, kinkides neile tasuta tehaseid, laene, elektrijaamasid jne – sarnased „sõbralikud investeeringud“ ei ole venemaalastele kasulikud.“

Žirinovski sõnul seisab VLDP alati mitte „vennasrahvastele“, vaid venelastele abi osutamise eest üle maailma. Ta rõhutas, et Venemaa ei või lubada venevastast meelsust „külgnevatel territooriumidel“.

„Kogu Dorogomilovski turu peale Moskvas – ma korraldasin seal inspekteerimise – on üksainus vene kaupleja, ning temagi aeti kaugeimasse nurka. Dagestanis tappis kohalik elanik mitu vene naist. Näitas, tuleb välja, kes on seal peremees. Lätis keelatakse koolides vene keeles õpetada. Ning sedasi üle maailma: venelasi alandatakse, kiusatakse, tapetakse!“ avaldas VLDP juht nördimust.

„Tundub, et rahvaste sõprus, kui see on, siis on kõigi jaoks peale venelaste,“ võttis ta asja kokku.

Võttes oma kommentaari kokku, kutsus VF presidendikandidaat venelasi üles ühinemisele üle maailma, et saada „tugevaks ja võimsaks rahvuseks“.

„Et mitte keegi ja mitte kunagi ei julgeks rääkida halba venelaste kohta. Ning tuleb hoolitseda mitte „vennasrahvaste“, vaid oma rahva eest. See on VLDP seisukoht,“ resümeeris poliitik.

RUS: Жириновский: дружба народов, если есть, то для всех, кроме русских

Загрузка...