tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Eesti kaitseväe rivilaulud pälvisid õiguskaitsjate tähelepanu

Õiguste kaitsega tegelev keskus Kitež saatis päringu Eesti Kaitseministeeriumisse, milles palutakse kinnitada või lükata ümber informatsioon sellest, et ühes väeosas õpivad sõdurid rivilaulu, milles kutsutakse üles venelasi tapma.

Eestis tegutsevas õiguskaitse keskuses Kitež kontrollitakse informatsiooni sellest, et Eesti Kaitsejõudude ühes väeosadest pakutakse rivilauluks venelaste tapmisele üleskutsuvat teost. Keskuse juht Mstislav Rusakov teatas Baltnews Eestile, et kõne all on „Metsavendade laul“, milles on järgmised read: „Nüüd hulgun mööda soid ja radu ja tapan vene tiblasid“.

Rusakovi sõnul pakutakse selle laulu teksti pähe õppimiseks sõjaväelastele, mis sai vene ajateenijate meelepaha põhjuseks.

„26. veebruaril saatis õiguskaitse keskus Kitež päringu Eesti Kaitseministeeriumisse koos koopiaga õiguskantslerile ja võrdõiguslikkuse volinikule. Me palume täpsustada, kas see informatsioon vastab tõele, ning kui „jah“, siis kas Kaitseministeeriumis peetakse õiguspäraseks rivilauluna kasutada laulu üleskutsega venelasi tapma,“ teatas õiguskaitsja.

RUS: Строевые песни эстонской армии привлекли внимание правозащитников

Загрузка...

Сюжеты