tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Iisraeli ekspert NATO vägedest Baltimaades: kas lähevad ise ära või visatakse välja

Venemaa ei hakka püsivalt taluma Saksamaa, Suurbritannia, USA tanke 700 km kaugusel Moskvast, ütles Iisraeli eriteenistuse Nativ endine juht Jakov Kedmi. Tema arvates lõpetab Moskva selle asja mõne aja pärast.

Iisraeli eriteenistuse Nativ endine juht Jakov Kedmi arvab, et NATO liitlaste vägede viibimine Baltimaades on ajutine. Ekspert märkis intervjuus Läti väljaandele Vesti.lv, et välismaa sõjaväelaste viibimine Baltimaade territooriumil lõpeb kas ühe või teisega: „kas lähevad ise ära või visatakse nad välja“.

 „Ma eelistaks Baltimaade jaoks, et NATO baasid ja väed lahkuksid nende territooriumitelt. Venemaa ei saa kaua sellist olukorda taluda. Ent tasuma hakkab, peale NATO sõdurite, Leedu, Läti ja Eesti elanikkond. Alati, kui paigutatakse mingeid baase oma territooriumile, tuleb arvestada: sedasi muutute maailma suurriikide vaheliseks võitlusobjektiks. Ning parem mitte asetada oma linnu ja oma territooriumeid suurriikide relvade sihiku alla,“ ütles Jakov Kedmi. „Venemaa ei hakka püsivalt taluma Saksamaa, Suurbritannia, USA tanke 700 km kaugusel Moskvast! Venemaa ei hakka taluma USA sõjalennukite eskadrille 10 minuti lennu kaugusel Peterburist! Mingi aja pärast, aga tema lõpetab selle.“

Sealjuures oleks eksperdi arvates parem, et „selle lõpetaksid nende riikide elanikud ise, leppides kokku NATOga“.

„Kui ei, siis tuleb hetk, mil Venemaa rakendab jõudu ja viskab nad välja,“ lisas Jakov Kedmi.

Vastates küsimusele selle kohta, kuivõrd suur on tõenäosus, et Baltimaad sattuvad Venemaa koosseisu, ei välistanud ekspert nende kui sõltumatute riigimoodustiste kadumist.

„Kui ühed või teised Baltimaad kaotavad nii poliitilise kui ka majandusliku rahvuseksisteerimise võime, siis tõenäoliselt kaotavad nad iseseisvuse. Kui homme jääb Eestisse 200 000 eestlast, kas riik jääb eksisteerima? Lätis on täna kõige väiksem elanikkonna arv võrreldes 20. sajandi algusega. Kui siit lahkub veel pool miljonit lätlast, kas riik jääb eluvõimeliseks? Kui riik kaotab majandusliku, poliitilise ja välispoliitilise eluvõimelisuse, siis see lõpetab eksisteerimise,“ ütles Nativi eksjuht.

„Protsessid, mis toimuvad Baltimaades, viivad selleni, et selle sajandi keskpaigaks võivad need riigid lõpetada oma eksisteerimise elanikkonna puudumise tõttu,“ tegi ekspert kokkuvõtte.

RUS: Или сами уйдут, или вышвырнут: израильский эксперт о войсках НАТО в Прибалтике

Загрузка...

Сюжеты