tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

«Aga vaat Venemaal…»: Jakuutia aleviku elanikud lapsendasid terve lastekodu

Jakuutias asuva Hototštšu aleviku jaoks on kool asulat kujundavaks ettevõtteks, ent seda püütakse koondada negatiivse demograafilise olukorra tõttu. Asula elanikel õnnestus õppeasutuse sulgemist vältida terve lastekodu lapsendamisega.

Jakuutias õnnestus väikese aleviku Hototštšu elanikel päästa kool, mida taheti sulgeda õpilaste vähesuse tõttu. Samas pidid nad selleks lapsendama terve lastekodu, teatab telekanal REN-TV. Sealjuures ei ole paljudele aleviku elanikele eeskostja staatus uudiseks. Näiteks Aleksandra võtab lapsi eestkoste alla juba 30 aastat, sest väga kaua oma lapsi polnud.

„Ema, võta mind – ja süda võpatas!“ räägib Aleksandra.

Ent paljud tegid selle vapra sammu esimest korda. Tatjana tahtis ammu tütart. „Tahtsin tütart, aga pidin võtma vennad,“ seletab naine. Sedasi osutus Tatjana kangelasemaks, kel on neli lapsendatud last.

Üksnes tänu jakuudi emadele on saanud kümned lapsed instituutidesse ja kolledžitesse. Tatjana tütar unistab arstiks saamisest, vanim lapsendatud poeg sai ise pedagoogiks ja naasis sinna lastekodusse, kust ta Fjodorovide hoolitsevasse perre võeti. Nüüd ta on seal õpetaja. Kokku said sellest alevikust eestkostjateks üle 10 perekonna. Tuli välja, et nii aitasid nad lapsi kui ka säilitasid endale töökohad.

Tasub märkida, et asulat kujundavaks ettevõtteks Hototštšu aleviku jaoks on kool, ent negatiivse demograafilise olukorra tõttu püütakse kooli koondada ka praegu.

„Peale üleujutust taastatud. Mahuka sooja spordisaaliga, kus saab mängida jalgpalli kangel Jakuutia talvel. Niisugust oleks kahju kaotada,“ seletab koolidirektor Rimma Sleptsova.

Lisaks pool aleviku elanikkonnast õpetab koolis või teenindab seda. Muid töökohti siin lihtsalt pole. Nii et kohalikud mõtlesid välja kõige ebatavalisema viisi võitlemaks oma töökohtade eest.

RUS: «А вот в России… »: жители села в Якутии усыновили целый детский дом

Загрузка...

Сюжеты