tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Venemaa «poliitiline» pagulane Eestis: inimesi keele mittetundmise eest diskrimineerida on karm

Võtta inimestelt kodakondsus ja poliitilised õigused ära selle alusel, et nad koolis õppisid keeli halvasti või ei õppinud üldse, on karm, väitis mõned aastad tagasi Venemaalt Eestisse pagenud Maksim Jefimov.

Venemaalane Maksim Jefimov, kes elab Eestis juba mõned aastad „poliitilise“ pagulase staatuses, peab lubamatuks võtta poliitilised õigused ja kodakondsuse saamise võimalused riigi elanikelt ära põhjusel, et nad ei valda eesti keelt.

„Võtta inimestelt kodakondsus ja poliitilised õigused ära selle alusel, et nad õppisid koolis keeli halvasti või üldse ei õppinud, on karm. See tähendab inimesed kuulutatakse alaväärtuslikeks ja teovõimetuteks keele mittetundmise tunnusel,“ lausus Jefimov isiklikus blogis.

Tema arvates saaks sama edukalt diskrimineerida neid, kel peale kooli lõpetamist ei ole väga häid teadmisi füüsikas, keemias, bioloogias ja teistes õppeainetes: „Ei tunne füüsikat – ei ole õigust kasutada transporti. Ei tunne keemiat – ei ole õigust kasutada pesupulbreid. Ei tunne bioloogiat – ei ole õigust osta lille ja jalutada parkides. Ei tunne kirjandust – ei ole õigust kasutada internetti. Ei tunne ajalugu – ei ole õigust külastada muuseumeid.“

Samuti „poliitilise“ pagulase sõnul ei saaks maksta palka nendele töötajatele, kes on diletandid majanduse küsimustes.

„Poliitikud on läinud kaugele oma bioloogilises soovis domineerida ja inimesi piinata. Paraku inimesed lubavad neil seda teha,“ võttis Jefimov asja kokku.

RUS: «Полбеж» из России в Эстонии: дискриминировать людей за незнание языка — это жестоко

Загрузка...

Сюжеты