tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Vsevolod Jürgenson: Mustamäe Keskerakond pidas aastakonverentsi

Päev enne emakeelepäeva, pidasid Mustamäe keskerakondlased aastakonverentsi, kus valiti piirkonna juht, juhatus, esindajad erakonna volikokku ning seati sihte järgmisel aastal toimuvateks Riigikogu valimisteks, kus Keskerakonnal tuleb kinnistada see usaldus, toetus ja poolehoid, mida valitsuses oldud ajaga on rahvalt pälvitud.

Keskerakonnal pole tarvis PR trikkidega oma populaarsust tõsta nagu seda teevad mõned teised erakonnad. Oleme erakond rahva soovide elluviimiseks ning see tagab meile edu ka valimistel. Ometi tuleb teha kõvasti tööd, et oma pikaajalisi arenguvisioone avalikkusele selgitada, näidata, kuidas riigi seisakust väljatoomise järel oleme valmis lahendama rahvastikukriisi, looma alused Eesti peamise loodusrikkuse, metsa, heaperemehelikuks majandamiseks, andma ettevõtlusele uue kiirenduse ning koondama ühiskonna taas ühiste eesmärkide nimel. Mul on eriti hea meel, et värske Mustamäe piirkonna juhatuse ning Keskerakonna volikogu liikmena saan selleks anda oma panuse.

Mustamäe on erakonna väljapaistvamaid piirkondi, sest just siit algas peaminister Jüri Ratase tee suurde poliitikasse. Jüri Ratas viibis ka eilsel konverentsil ning toonitas Mustamäe panust oma kujunemisel selleks avatud ning siiralt riigi arengusse panustavaks poliitikuks, kellena avalikkus teda täna tunneb.

Konverentsi juhtis kõigi poolt austatud Enn Eesmaa, kelle kultuursus ja empaatiavõime on eeskujuks nii tipppoliitikutele kui ka igale erakonna lihtliikmele. Just sellist poliitilist kultuuri, millesse mahub oskus ära kuulata, ka vastastesse heatahtlikult suhtuda ning alati rahulikuks jääda, me Eestis vajamegi. Tänan Ennu, tasakaaluka ja kindla konverentsi juhtimise eest! Õppisin sellest palju.

Mustamäe arengust kõneles linnaosa vanem Lauri Laats. Jäi üle vaid imetleda, kuidas üks linnaosa vanem on kursis enda juhitavas asumis toimuvaga, iga pisiseigaga, iga tänava, maja ja kohati tundub, et lausa iga inimese ootuste ja soovidega. Kui linnaosa juhivad sellised oma ala asjatundjad, kellel lisaks jätkub ka raugematut töötahet, pole kahtlustki, et järgmise aasta valimised kujunevad meile Mustamäel edukaks.

Mustamäe piirkonna juhtimine usaldati taas Eha Võrgule. Nagu kirjutas läinud aastal Eha sünnipäeva puhul Kesknädal: „Eha sõpradel ja tööklaaslastel on vedanud, sest inimene, kellele võib alati kindel olla, kellel jätkub aega vestluspartner ära kuulata ning kes oskab igale probleemile lahenduse leida, on tõeline rahvuslik rikkus. Tallinnlastel on vedanud, et abilinnapeana, kellele alluvad kaks keskset ametit, töötab oma ala hästi tundev spetsialist.“ Vedanud on ka Mustamäe keskerakondlastel, sest teist nii mõistvat, samas töötahtest pakatavat ja rõõmsameelset juhti annab erakonnas tikutulega otsida. Eha lihtsalt on selline oma ja usaldusväärne.

Olen peale eilset astunud tubli sammu enda eesmärkide realiseerimisel. Mõistan, et piirkonna juhatuse liikmena tuleb mul senisest enam pühenduda erakonnale. Olen selleks valmis. Erakonna volikogu liikmena tahan osaleda kõigil volikogu koosolekutel, toimugu need siis millises Eesti paigas tahes. Algab töökas aasta, mille krooniks saavad 2019 parlamendivalimised. Olen kindel, et me jätkame sama edukalt.

Vsevolod Jürgenson, Mustamäe linnaosakogu liige.

Загрузка...

Сюжеты