tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Eesti «integratsiooni» uuringutest: milleks tarbetult raha kulutada?

Eesti meedia: tormiliselt kasvas venekeelsete kodanike arv, kes on valmis Eestit kaitsma.

Eesti Ühiskonnauuringute Instituudi järjekordne uuring näitas, et 68% Eesti kodanikest (57% venelasi ja 71% eestlasi) on valmis kaitsma Eestit vastavalt oma võimalustele kolmandas maailmasõjas. Suurepärane tulemus, mis siin öelda. Kõvem on vaid väide „Eesti integreeris edukalt seitse etnilist venelast kaheksast“ Estonianworld.com „ekspertide“ poolt.

Selle ajani näitasid Reformierakonna liikmed ja professionaalselt integreeritud venelased igal ristmikul uuringut, mis „tõestas“, et enam kui 80% vene vanematest ei kiida lihtsalt heaks gümnaasiumide osaliselt eesti keele õppele üle üleminekut, vaid peavad seda ebapiisavaks.

Aeg-ajalt püütakse mulle tõestada, et riigi poolt Kremli propagandale vastuhakkamiseks loodud „õiget“ telekanalit ETV+ vaatab arvutu arv riigi venekeelsetest elanikest. Et Eesti kaitseväes laulavad kõik rõõmsalt metsavendade laulu. Noormehed, kes loovad räpi armastusest Eesti vastu. Tüdrukud, kes soovivad realiseerida end Eestis venekeelsete ajakirjanikena. Patriootlik Bentsler, kes ütleb, et on valmis hüppama käsu peale igasse kaevikusse. Kokkuvõttes elavad venelased siin suurepäraselt, aga kõik muud venelased, sealhulgas ka Venemaa venelased, kadestavad neid. Sellest, kuidas nad meid kadestavad, saab lugeda kohalikust venekeelsest pressist.

Minul, kui ma loen selliseid uuringud, tekib vaid üks küsimus – kui teil on kõik „riigi venekeelsete elanike“ integreerimisega nii hästi, et enamik noori on valmis iga hetk haarama relva Toompea kaitsmiseks, siis milleks ta jätkate integratsioonile niivõrd hullu raha kulutamist? Milleks te püsivalt suurendate kulutusi propagandale? Niigi tundub ju kõik hästi olevat, kui neid samu teie „uuringuid“ usaldada?

Kui teile on niivõrd tähtis „aru anda“, siis pange lihtsalt kõikidesse uuringutesse, et 100% Eesti venelasi kiidab võimu iga tegevuse heaks 100%. Ning unustagem selle. Saatkem laiali ühiskonnauuringute instituudid, mis nagunii midagi ei uuri. Lõpetagem rahade kulutamine NATO ja Eesti kaitseväe propagandale (noh, tõsi küll, nendest reklaamiklippidest Youtube’s on kõrini). Sulgeme mitte üksnes PBK, vaid ka ETV+ koos Raadio 4ga. Milleks neid vaja on? Meil on niigi kõik hea, „kiidame heaks“ igal rindel ja oleme valmis kas või homsest päevast hajuma eestikeelses infoväljas.

Ma isegi kirjutan teile tasuta mõned valmisšabloonid unustamatu stalinismi stiilis. Kuidas teile tunduvad sellised pealkirjakesed: „Ida-Virumaa kaevurid: on rõõm elada südamele armsas riigis“, „Rahvatantsu ansambli juht: aitäh Eesti riigile Venemaal halastamatult hävitava vene kultuuri säilitamise eest“, „Vene pensionärid kutsuvad üles osutama vastupanu Kremli militaristidele“, „Narva koolilapsed kõik nagu üks mees unistavad ajateenistusest Eesti kaitseväes: meie käsi ei värise, kui torkame tääki tibla-intervendi paksu vatsa“.

Noh ja nii edasi, vaat sellises vaimus. Milleks tarbetult raha kulutada? Niikuinii läheb asi just selliste pealkirjade poole.

Autor: Juri Lisitsõn

RUS: Про «интеграционные» исследования в Эстонии: чего зря деньги-то тратить?

Загрузка...

Сюжеты