tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Riiklik Vene Muuseum tähistab 120. aastapäeva

Peterburis asuv Riiklik Vene Muuseum loodi 120 aastat tagasi Nikolai II ukaasi alusel, millega ta viis ellu oma isa Aleksandr III mõtte.

Vene Muuseum tähistas 19. märtsil oma juubelit, teatas portaal Vene Maailm. Möödus 120 aastat päevast, mil vene kunsti teoste kogu esimest korda külastajatele avanes. Tol ajal oli kogu muuseumi fond poolteist tuhat teost. Tänapäeval on muuseumil suurim vene kunsti kogu maailmas – muuseumi kollektsioonides on kõikide peamiste kunstiliikide ja —žanride nelisada tuhat eksponaati alates kümnendast kuni kahekümne esimese sajandini.

Muuseum loodi Nikolai II ukaasi kohaselt. Selle muuseumi asutamisega viis ta ellu oma isa Aleksandr III mõtte. Muuseumi koguti maalid ja skulptuurid, mida hoiti keisri lossides, ning vene kunstnike kogu Ermitaažist. Samuti andis uuele muuseumile maalid Peterburi Kunstide Akadeemia. Juba eelmise sajandi alguses andsid kollektsionäärid muuseumile oma kogusid. Peale revolutsiooni laienes Vana-Venele pühendatud kogu kirikutest ja kloostritest pärit esemete arvelt. Fonde täiendavad ka kunstnikud ise, eriti peale personaalseid näitusi. See traditsioon algas juba ammu ning jätkub tänaseni.

Muuseum jätkab ajapikku muutumist: aina sagedamini kasutatakse uusi tehnoloogiaid, tekivad virtuaalsed filiaalid üle kogu maailma. Sealjuures ei asenda digitaalsed koopiad iialgi originaale. Isegi noored inimesed, kes on rohkem innustunud igasugusest multimeediast, käivad muuseumis, et näha tõelist Aivazovskit, Vereštšaginit ja teisi kunstnikke.

RUS: Государственный Русский музей отмечает 120-летие


Загрузка...

Сюжеты