tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Нарва и Ивангород
© Baltnews.ee

Jaanilinn valmistub noori Venemaalt ja Eestist muusikute konkursile «Prinarovje» vastu võtma

Jaanilinnas toimuv konkurss „Prinarovje“ (eesti k Narva jõe piirkond ehk Narva jõe äärsed alad) koondab 47 ansamblit Venemaalt. Eestit esindavad Narva, Narva Kreehnolmi, Narva-Jõesuu, Ahtme ja Kohtla-Järve 5 muusikakooli ja kunstikooli õpilased.

27. märtsil avab Jaanilinna Laste Kunstikool uksed Avatud Rahvusvahelisele Venemaa ja Eesti Laste Muusikakoolide Konkursile „Prinarovje“. Mitmeaastase traditsiooni kohaselt korraldatakse see Jaanilinnas (vene k Ивангород) Leningradi oblastis koostöös Riikliku Akadeemilise Maria Teatri, Leningradi oblasti valitsuse, munitsipaalse organisatsiooni Kingisepa Munitsipaalrajooni administratsiooni, Leningradi oblasti ja munitsipaalse organisatsiooni Ivangorodi Linn administratsiooniga.

Konkurss on põhjustanud suure avaliku huvi Peterburis, Leningradi oblastis ja Eestis, sealhulgas piiriäärsetes regioonides, ning see on tähtsaks faktoriks andekate noorte tuvastamiseks nii Venemaal kui Eestis. Üritusel on eriline tähendus ka seetõttu, et vaatamata rahvusvahelisele staatusele on see algatatud Venemaa poolt ja korraldatakse selle vahenditest.

Sel aastal toimub konkurss „Prinarovje“ autonoomse mittetulundusorganisatsiooni Strateegiline Partnerlus „Severo-Zapad“ (Leningradi oblasti Valitsuse Koostööleppe raames) ja avaliku aktsiaseltsi Lenenergo toetusel.

„Meie jaoks pole tähtis ainult regiooni ees enda peale võetud kohustused täita, vaid toetada kahe riigi – Venemaa ja Eesti – noori andeid. Kunstil pole piire nagu ka heal sõprusel naabrite vahel. Konkurss „Prinarovje“ võimaldab tõestada seda mitte üksnes sõnaliselt, vaid ka praktikas. Koos meie äripartneritega Lenenergost hoolitsesime, et keegi ei jääks ilma konkursil „Prinarovje“ osalemise mälestusauhinnast,“ kommenteerib autonoomse mittetulundusorganisatsiooni Strateegiline Partnerlus „Severo-Zapad“ tegevjuht Aleksei Bagrjakov.

Sel aastal osalevad konkursil 114 õpilast (47 ansamblit) Peterburist, Vsevoložskist, Gatšinast, Jaanilinnast, Kingissepast, Slantsõst, Sosnovõi Borist, Leningradi oblasti Gatšina ja Lomonossovi rajoonidest. Eestit esindavad konkursil Narva, Narva Kreenholmi, Narva-Jõesuu, Ahtme ja Kohtla-Järve 5 muusikakooli ja kunstikooli õpilased.

Peterburi, Leningradi oblasti ja Eesti laste muusika- ja kunstikoolide andeid hindab žürii eesotsas Deniss Lupatšoviga, kes on Venemaa teenelise artisti Vjatšeslavi Lupatšovi, kelle mälestusele on pühendatud konkurss „Prinarovje“, poeg. Noored muusikud hakkavad võistlema viiuli, tšello, puhkpillide, akordioni ja vokaali kategooriates. Konkursi žürii koosseisus on tavakohaselt Riikliku Akadeemilise Maria Teatri artistid.

Konkurss toimub kahes etapis. Ettevalmistusetapiks on peamiste muusikariistade töötoa läbiviimine. See etapp toimus Jaanilinnas novembris 2017.

Ürituse läbiviimise koht ja aeg:

27. märtsil 2018 kell 11 Ivangorodi Laste Kunstikoolis, Sadovaja tänav 8a, Jaanilinn.

Eelnevalt on plaanitud, et peale konkursi avamist (ning enne piduliku auhindade jagamise tseremooniat) saavad ajakirjanikud külastada Jaanilinna linnust ja Püha Kolmainsuse Kirikut Jaanilinnas, kus asub 19. sajandi Venemaa suurima metseeni parun Alexander von Stieglitz’i haud.

Kontaktid:

Darja Dedova, autonoomse mittetulundusorganisatsiooni Strateegiline Partnerlus „Severo-Zapad“ pressiteenistuse juht (tel +7 931 271 9372, press@n-west.ru) ja Sergei Tšitšenev, autonoomse mittetulundusorganisatsiooni Strateegiline Partnerlus „Severo-Zapad“ avalike ja sotsiaalsete projektide elluviimise osakonna juht (tel +7 921 921 1532, chichenev@n-west.ru).

RUS: Ивангород готовится встречать «Принаровье» — конкурс юных музыкантов из России и Эстонии

Загрузка...