tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Дрон
© Евгений Одиноков/РИА Новости

Moskvas hakatakse kasutama väikeste lastide kiirtarnimiseks droon-kullereid

„Moskva“ tehnopolise spetsialistide arendatud tarkvara seob drooni ehk mehitamata õhusõidukit mobiilirakendusega, mille kaudu määratakse lennumarsruute. Droonid võiva lennata autonoomselt minimaalse kontrolliga operaatori poolt.

Tehnopolises „Moskva“ (Venemaa pealinna Zelenogradi administratiivne ringkond) arendati tarkvara, mis võimaldab kasutada lendavaid droone kullerteenistuste töös. Praegu toimub tarkvara testimine. See annab võimaluse droonidel töötada praktiliselt autonoomselt, teatab Moskva linnapea ametlik veebileht. Operaatorilt nõutakse vaid varakult marsruudi loomist arvuti, tahvelarvuti või nutitelefoni abil, aga ta ei pea juhtima lendu käsitsi.

Droon hakkab orienteeruma satelliitnavigatsiooni järgi ja marsruudi kaardi geomärkide järgi. See suurendab oluliselt lennu kestust kuni 30 km ühel laadimisel. Samas kui operaatori käsitsi juhitud droonid võivad lennata üksnes mõne kilomeetri kaugusele stardipunktist.

„Sellise tarkvaraga lennuseadmeid saab kasutada tööstusettevõtetes, ladudes ja suurtes poodides. Need sobiks näiteks väikeste lastide ja saadetiste kiireks kohaletoomiseks. Üks droon on võimeline tõstma lasti kaaluga kuni kolm kilo,“ rääkis ajakirjanikele Moskva Teadus-, Tööstuspoliitika- ja Ettevõtluse Ameti juht Aleksei Fursin.

Tema sõnul installiti antud hetkeks tarkvara kahekümnesse drooni – nende ümberpaigutamist, lendu ja maandumist ning samuti laadimist erijaamas saab juhtida läbi tahvelarvuti, arvuti või nutitelefoni.

Lisaks kinnitas ametnik varem tekkinud informatsiooni sellest, et juunis hakatakse kasutama droone Borissovski tiikide kandi patrullimiseks. Mehitamata õhusõiduk aitab päästjatel näha ujujaid, kes satuvad hätta, ning neid, kes teevad kaldal lõkkeid. Signaalid juhtunust edastatakse automaatselt päästejaama korrapidajatele. Drooni võimalused võimaldavad vajadusel tuua kohale isetäituva päästevesti. Droon hakkab lendama automaatselt laadimisjaama. Laadimine võtab umbes tund ning seejärel lendab droon uuesti veekogude territooriumile.

Seni kasutatakse droone sagedamini mitte lastide kohaletoimetamiseks, vaid piirkondade monitoorimiseks, kaartide ja ehitiste 3D-makettide loomiseks. Termokaameraga varustatud droone kasutavad päästjad erakordsetes olukordades.

RUS: Дроны-курьеры будут использовать в Москве для срочной доставки мелких грузов

Загрузка...

Сюжеты