tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Vsevolod Jürgenson: Riigikogulased pole ahnepäitsud

Viimastel päevadel on meedia tähelepanu keskendunud riigikogulaste kuluhüvitistele. Küll püütakse asjaosalisi pinnida, et mida nad ikkagi on rahaga teinud, küll jätta muljet, otsekui läheks kogu ettenähtud kuluhüvitis valdavalt mittevajalikele ettevõtmistele.

Jääb arusaamatuks, miks suhtume niivõrd kiuslikult neisse, keda oleme ise valinud ennast Toompeale esindama, kes on saanud sadade, kui mitte tuhandete tublide kodanike toetuse? Miks ei võiks me nende 101 tegevust õiglasemalt hinnata? Ka nemad on inimesed oma puuduste ja vigadega, ometi usun, et mitte keegi neist ei osalenud väsitavas valimismaratonis üksnes selleks, et kuluhüvitisi majoneesile ja tükksuhkrule kulutada, nagu kunagi ühe rahvaesindaja kohta väideti. Kui kinnitame, et armastame oma riiki, siis olgem sallivamad ka riikluse kandjaid esindavate saadikute suhtes. Vähemalt ärgem püüdkem neile igal võimalikul ja võimatul juhul pinda käia, otsekui oleks tegemist vaenuliku suguharu inimsööjatega.

Ent tsiteerides suurt riigimeest, mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Tegelikult ajendas mind sõna võtma riigikogulane, keda ei saa kohe kuidagi ahnepäitsuks pidada. Valeri Korb tegi oma kodukohas Kohtla-Järvel väga tähelepanuväärse teo, kinkides linna aukodanikuks valimise puhul talle eraldatud preemiaraha kohalikule lasteraamatukogule. Tegemist polnud mingi marginaalse summakesega, vaid kahe ja poole tuhande euroga, mis kodupaiga patrioodi sõnul peaks aitama raamatukogul arendada edasi kaasaegse infotehnoloogia rakendusi, mis võimaldavad noorel lugejal hõlpsamalt leida teda huvitavat raamatut või nõutada tarvilikku teavet.

Kuulen juba kuidas mõni sündinud tark näppu tähtsalt püsti ajades kuulutab, et küllap mõtles rahvasaadik annetust tehes juba varakult järgmise aasta valimistele. Aga ei maksa kõige taga, mida poliitikud ette võtavad, näha soovi odavat populaarsust koguda, kuigi eks igaüks mõtleb oma rikutuse tasandil. Valeri Korbi jaoks pole esimene kord Kohtla-Järve kultuurielu toetada. Näiteks on ta olnud mentoriks oluliste kultuurisidemete loomisel, tänu millele avaneb kohalikel kunstnikel võimalus oma oskusi täiendada.

Usun, et Valeri Korbi taolisi tegusaid ja heldeid rahvasaadikuid on parlamendis mitmeid. Kahjuks ei kuule me nende kordasaadetust, sest meediat köidavad pigem skandaalid, mudamaadlus ja sopasuplused. Nii jäävad head teod tähelepanuta, ometi vajaksime me vere, higi ja pisarate sekka, mida kolletuv ajakirjandus pakub, kasvõi kübekest kevadist rõõmu ja lootust.

Tunnustagem häid inimesi ja tegusid, mis kiitust väärivad! Aitäh, Valeri Korbile, sest tema lasteraamatukogule kingitud raha ei rõõmustanud üksnes Kohtla-Järve lapsi, vaid tegi mulgi meele rõõmsaks.

 

Vsevolod Jürgenson 

Mustamäe linnaosakogu liige

Загрузка...

Сюжеты