tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Allan Hantsom: Kadõrovi arvamusavaldus Eesti kohta mind isiklikult ei haava

Ramzan Kadõrov kommenteeris Eestis otsust kehtestada sissesõidukeeld riiki 49 venemaalasele. Oma arvamust selle puhul jagas Baltnews Eestile Eestimaa Ühendatud Vasakpartei Aukohtu liige Allan Hantsom.

Ramzan Kadõrov kommenteeris Eesti otsust kehtestada USA eeskujul sissesõidukeeld riiki 49 venemaalasele, kelle hulgas on ka Tšetšeeni Vabariigi pea ise. Tema arvates räägib selline riigi – nagu ka rea teiste, Venemaa-vastaseid sanktsioone kehtestavate riikide, – käitumine sellest, et nendest on saanud „USA haledad krantsid ja pugejad“. Mida Teie sel puhul arvate? Kas sellised arvamusavaldused haavavad Teid? Mida Te mõtlete Ramzan Kadõrovist? Oma arvamust jagas Baltnews Eestile Eestimaa Ühendatud Vasakpartei Aukohtu liige Allan Hantsom.

— Kadõrovi tabav arvamusavaldus mind isiklikult ei haava, kuna see ei puutu minu kodumaasse kui sellisesse ja selle elanikesse, vaid valitsevasse ladvikusse, mida mina näiteks ei valinud. See fakt, et Eesti valitsusel ei ole oma välispoliitikat, pole kellegi jaoks saladus. Üleüldse see kurikuulus Eesti iseseisvus, mille müütilist sajandat aastapäeva suure au ja hiilgusega tähistati Inglismaa tankiraudade kaitse all ja USA Patriot’itde varjus, on üsna tinglik. Eesti on riikidevahelise moodustise Euroopa Liit ja sõjalis-poliitilise bloki NATO koosseisus. Iseseisvus on seal umbes samal tasemel nagu oli ENSVl Nõukogude Liidu koosseisus. Ehk siis Kadõrovil on absoluutselt õigus. Ma austan teada kui ehtsat rahvusjuhti, kes suutis teha ülirasketes tingimustes õige valiku ning konsolideerida Tšetšeenia rahva liidus Venemaaga.

Загрузка...