tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Park «Leopardi maa» ootab ettepanekuid kõige haruldasemale kaslasele nime valimiseks

Kõik ühes populaarseimatest sotsiaalvõrgustikest (Facebook, Vkontakte, Instagram, Odnoklassniki või Twitter) «Leopardi maa» grupiga liitunud saavad pakkuda oma nimevariandi kommentaarides Leo 61F teate all.

Venemaa Primorje Rahvuspark «Leopardi maa» tegi oma kuuenda aastapäeva lävel sotsiaalvõrgustike kasutajatele ettepaneku mõelda välja nimi noorele emasele leopardile Leo 61F, teatatakse pargi kodulehel.

Kõik, mida kampaanias osalemiseks vaja, on liituda «Leopardi maa» grupiga ühes viiest sotsiaalvõrgustikest: Facebook, Vkontakte, Instagram, Odnoklassniki või Twitter. Igaüks liitunutest võib pakkuda oma nimevariandi kommentaarides Leo 61F teate all. Kampaania teisel etapil valitakse viis kõige populaarsemat varianti, mille järel käivitatakse sotsiaalvõrgustike gruppides parima nime poolt hääletamine.

Leo 61F on noor emane, kes elab «Leopardi maa» lõunaosas. Esimest korda sattus ta fotolõksu objektiivi ette aastal 2015. Spetsialistide arvates läks ta kolm aastat tagasi ema hoole alt välja ning see tähendab, et nüüd on ta umbes 4–5-aastane. See on imestavalt graatsiline kass, kes hurmab oma saleda siluetiga. Fotomonitooringu andmetel ei ole Leo 61F veel tundnud emaks saamise rõõmu, ent tema liikumisarmastus tõotab talle kiiret kohtumist isase leopardiga, keda rahvuspargi territooriumil on palju.

Rahvuspark «Leopardi maa» rajati Primorje krais riigi valitsuse määrusega 5. aprillil 2012. aastal. Asutuse kaitse all on umbes 70% Amuuri leopardi – planeedi kõige haruldasema kaslase – areaalist. Tänu edukale võitlusele salaküttimise vastu ja tõhusale tööle kabjaliste lisasöötmisel, on laiguliste kaslaste arv rahvuspargi eksisteerimise ajal kasvanud ning näha on trendi edaspidiseks kasvuks.


Загрузка...

Сюжеты