tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Endine Ühtse Venemaa Noore Kaardiväe liige ning nüüd Avatud Venemaa aktivist Konstantin Tšadlin sai varjupaiga Eestis

Kolmapäeval, 4. aprillil kirjutas oma lehel Facebookis Avatud Venemaa liikumise Baškortostani regionaalse osakonna aktivist, kes on Venemaal selja taga süüdi mõistetud karistusega 10 aastat vabadusekaotust, et sai Eestis „poliitilise varjupaiga“.

„Peale kõikide materjalide käsitlemist ja uurimist minu päringus poliitilise varjupaiga esitamise kohta pidasid Eesti võimud põhjendatuks minu avalduse kaitse vajaduse kohta vaadete ja veendumuste eest tagakiusamise põhjusel,“ kirjutas Tšadlin sotsiaalvõrgustikus.

„Eho Moskvõ“ andmetel kolis endine Ühtse Venemaa Noore Kaardiväe osakonna projektide koordinaator Baškortostanis Konstantin Tšadlin Eestisse ning palus varjupaika. Ta väitis, et Venemaal kiusatakse teda poliitiliste veendumuste eest. Sama meediakanali andmetel langes tema kolimine kokku kriminaalasja, süüdistusega suures pettuses, üleandmisega Venemaa kohtusse. Tšadlin sai süüdistuse kuritegeliku grupeeringu organiseerimises, mis, nagu arvab uurija, riisus kodanikelt raha läbi pankades tagatiseks olevate kasutatud autode müügi. Kahju summa oli üle 50 000 euro. 

Kriminaalasi algatati kaks aastat varem, kui Konstantin Tšadlin oli Ühtse Venemaa Noore Kaardiväe aktiivne liige. Tol ajal eitas aktivist süüdistusi, nimetades neid arusaamatuseks. Asja uurimine peatati ajutiselt, ent taasalustati suvel 2016. Kevadel 2016 teatas Konstantin Tšadlin, et astub Noorest Kaardiväest välja ja astub Avatud Venemaa liikumisse.

Lähtudes rahvusvahelistest lepetest, Eesti võimud selliseid teemasid ei kommenteeri.

 

Загрузка...