tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Amazon ja Google on valiku ees: kas töötada Venemaal või mitte?

USA kompaniid Google ja Amazon otsustavad seoses Telegram Messenger’i blokeerimisega VFi territooriumil, kas nad jätkavad edaspidi Venemaal töötamist või mitte.

Möödunud esmaspäeval, 16. aprillil alustas Roskomnadzor (Föderaalne Järelevalve Teenistus side, infotehnoloogiate ja massikommunikatsiooni valdkonnas) vastavalt kohtuotsusele Telegram Messenger’i blokeerimist Venemaal. Hiljem tekkis teave, et Telegram hakkas blokeeringust mööda minemiseks kasutama Amazon’i ja Google’i IP-aadresse, mille järel hakkas asutus ka neid aadresse blokeerima, teatab kolmapäeval RIA Novosti. Roskomnadzorist teatati infoagentuurile, et nad hakkavad Telegrami blokeerimiseks rakendama kõiki meetmeid, sealhulgas blokeerima internetiressursse, mis selle tööd soodustavad.

„Meie alamvõrkude blokeerimise kõigi tegevustega kaasnes kirjavahetus nende USA kompaniide administratsiooniga. Ent vaja mõista, et siin mängis rolli ajafaktor: kui meil on päev, siis neil öö. Samas on peamine, et on olemas kommunikatsioon. Me arvestame, et nii Amazon’i kui Google’i jaoks on esmane nende äri, mitte poliitilised motiivid,“ lausus Roskomnadzori juht Aleksandr Žarov intervjuus ajalehele Izvestija, ning lisas, et praegu kasutatakse umbes 20 alamvõrku blokeeringutest mööda minemiseks ja IP-aadresside üldarv on enam kui 10 miljonit.

Nii Amazon’i kui Google’i jaoks on see kahtlemata tõsine väljakutse: kui käsitleda IP-aadresside valikut, siis näiteks 6 miljonit Amazon’i IPd on praktiliselt pool nendest, mis neil põhimõtteliselt on. Kokku on neid umbes 13 miljonit. See tähendab, et suures osas lahendavad nad praegu küsimust, kas hakkavad VFi territooriumil töötama või mitte,“ lisas Žarov ja väljendas sealjuures kahtlust, et kompaniid lähevad VFist ära.

 

Ikkagi, kui peamine äri sellesama Amazon’i jaoks on hosting’ute andmine, vaevalt nad tahaks sellest ärist sealhulgas meie turul ilma jääda,“ rõhutas asutuse pea.

RUS: Amazon и Google встали перед выбором: работать или нет в России?

Загрузка...

Сюжеты