tallinn
Литва
Эстония
Латвия

Сюжеты

Рамзан Кадыров
© Саид Царнаев/РИА Новости

Tšetšeenias ollakse valmis Trumpi ja Merkeli visiidiks: peame kinni ja paneme vangi

Kui Trump või Merkel sõidavad Tšetšeeniasse pannakse neid koheselt vangi, lausus Ramzan Kadõrov telekanali Rossija 24 eetris.

Tšetšeenia Vabariigi pea Ramzan Kadõrov lausus, et rakendas vastusanktsioonid Donald Trumpi, Angela Merkeli ja teiste Lääne riikide ametnike vastu ning kui nad vabariiki tulevad, peetakse nad kinni ning nende pangakontod Tšetšeenia territooriumil blokeeritakse.

„Meie ka ammu rakendasime sanktsioonid Trumpi, Merkeli ja kõikide teiste suhtes. Kui nad vabariiki tulevad, me kohe peame nad kinni ja paneme vangi. Kui neil tekivad siin pangakontod, siis koheselt blokeerime need,“ avaldas teisipäeval RIA Novosti Kadõrovi avalduse, mille ta tegi telekanali Rossija 24 eetris.

G7 riigid laususid Toronto kohtumise tulemustel esitatud välisministrite avalduses, et võivad karmistada sanktsioone Venemaa vastu, „kui Moskva tegevused seda nõuavad“. VFi välisminister Sergei Lavrov, kommenteerides „Suure seitsmiku“ välisministrite kohtumise tulemusi, märkis, et „mõistagi on seal ilmne russofooblik taust“.

Detsembris 2012 võeti USAs vastu „Magnitski akti“ sanktsioonidest nende venemaalaste suhtes, kes USA võimude arvates on seotud inimõiguste rikkumisega. Venemaa võimud omakorda rääkisid mitu korda „Magnitski asja“ politiseerimise lubamatusest. Tagantjärele anti „Magnitski aktile“ globaalse seaduse staatus, sanktsioonid selle alusel ei pea piirduma VFi kodanikega, vaid neid võidakse rakendada kõigi riikide suhtes, kelle kodanikud rikuvad USA arvates inimõigusi.

Detsembris 2017 kanti sanktsioonilisse „Magnitski nimekirja“ viis venemaalast, sealhulgas  Tšetšeenia pea. 23. märtsil 2018 rakendas riiki sõidukeelu Kadõrovile ja veel 49 isikule „seoses inimõiguste karmide rikkumistega“ ka Eesti. Kadõrov ise põhjendas seda Washingtoni otsust sellega, et USA ei suuda talle andestada seda, et ta pühendas elu terrorismiga võitlemisele, ning Tallinna otsust – „võltspugemiseks“ ameeriklastele.

RUS: В Чечне готовы к визиту Трампа и Меркель: задержим и посадим

Загрузка...